Siedem medali radomskich lekkoatletów na Olimpiadzie Młodzieży

Joanna Hajdrowska mistrzyni Polski w rzucie oszczepem.
Joanna Hajdrowska mistrzyni Polski w rzucie oszczepem. pzla
Bardzo udany występ zanotowali lekkoatleci ZTE Radom podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Radomianie wrócili ze stolicy Dolnego Śląska w znakomitych humorach. ZTE zdobył aż siedem medali, w tym dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji medalowej ZTE zajął drugie miejsce w Polsce. W klasyfikacji punktowej klub z Radomia z dorobkiem 78 punktów okazał się najlepszy w Polsce !.

Trzy medale we Wrocławiu zdobyła Natalia Wosztyl. Złoty medal w sztafecie 4x100 m., srebro w sztafecie 4x400 m. i srebro w biegu na 400 m. przez płotki.

Także trzy medale zdobyła Martyna Kotwiła. Złoto w sztafecie 4x100 metra oraz dwa srebra w biegach na 100 metrów i 200 metrów.

Nie lada osiągnięciem, chartem ducha i ambicją wykazała się Joanna Hajdrowska. Z wynikiem 52.92 m. zdobyła najpierw złoto w rzutu oszczepem. Tymczasem dosłownie 20 minut po tym triumfie stanęła do rywalizacji w pchnięciu kulą. Z wynikiem 14.33 m. walczyła brązowy medal.

Świetnie zaprezentowała sztafeta 4x100 metrów. Radomianki obroniły tytuł mistrzyń Polski biegnąc w identycznym jak przed rokiem składzie (Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła) - 47.73 sek.

Kapitalną rywalizację stoczyła również sztafeta 4x400 m kobiet. Małgorzata Czarnota, Izabela Smolińska, Weronika Tkaczyk, a także Natalia Wosztyl uzyskały czas 3.54.71 min.