Siedem medali zawodników Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym

Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli siedem medali podczas mistrzostw Polski juniorów w Raciborzu. Olimpijczyk Radom
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wywalczyli siedem medali podczas mistrzostw Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Raciborzu. Na ten dorobek złożył się jeden złoty krążek, trzy srebrne i trzy brązowe.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 77 kilogramów stanął Patryk Bednarz, który w walce finałowej pokonał Jakuba Majdańskiego z MKZ Unii Racibórz.

Srebrny medal zawiesił na swojej szyi Jakub Ściegliński, który w finałowym starciu w kategorii wagowej do 55 kilogramów uległ Filipowi Kruszewskiemu z KS AZS-AWF Warszawa. W kategorii do 60 kilogramów drugi był Dominik Dudziński, który przegrał z Cezarym Nowakiem z MLUKS Orlika Wierzbica. Trzeci srebrny medal dla Olimpijczyka zdobył Kacper Stachowicz. W finale przegrał z Gevorgiem Grygoryanem z ZKS Granica Gdańsk w kategorii wagowej do 72 kilogramów.

Dorobek medalowy uzupełniły trzy brązowe medale. W kategorii wagowej do 82 kilogramów zdobył go Piotr Chudzik, dla którego jest to pierwszy rok startów w tej kategorii wiekowej. Na najniższym stopniu podium stanął także Hubert Rudnik w kategorii do 87 kilogramów oraz Marcel Elias w kategorii do 130 kilogramów.

Blisko podium byli Maciej Parszewski (kategoria do 60 kilogramów) oraz Karol Chudzik (kategoria do 87 kilogramów), którzy zajęli piąte miejsca. Adrian Chruślak był siódmy (kategoria do 77 kilogramów),

Paweł Rybski ósmy (kategoria do 67 kilogramów), a Dominik Wróbel zajął miejsca 10-12 w kategorii do 130 kilogramów.
W klasyfikacji drużynowej radomski Olimpijczyk zajął pirwszą lokatę wyprzedzając MKZ Unię Racibórz oraz AKS Piotrków Trybunalski.

W mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Raciborzu, wystartowało 107 zawodników z 37 klubów z całej Polski.