Siłaczka Justyna Kozdryk znów najlepsza!

/sid/
Justyna Kozdryk wygrała Igrzyska Sportów Siłowych w wyciskaniu sztangi na ławeczce. J. Stobiecki
Wygrała w zawodach w USA, na które zaprosił ją Arnold Schwarzenegger.

Justyna Kozdryk, reprezentująca Kraskę Jasieniec i Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom wygrała rywalizacje kobiet w Igrzyskach Sportów Siłowych w wyciskaniu sztangi na ławeczce.

Start w USA, w którym ustanowiła rekord świata, był pierwszym tegorocznym występem siłaczki.
Kozdryk już po raz drugi wystartowała w organizowanych przez byłego kulturystę, gubernatora stanu Kalifornia i aktora, Arnolda Schwarzeneggera zmaganiach najsilniejszych ludzi świata. Zawody rozegrano w mieście Columbus w stanie Ohio.

Podopieczna Mirosława Malca była jedyną Polką w stawce 17 kobiet startujących w konkursie wyciskania sztangi na ławeczce, a także jedyną zawodniczką z Europy. Utytułowana zawodniczka potwierdziła przynależność do najlepszych. Wystartowała w nowej kategorii wagowej 47 kilogramów i klasyfikacji open. W pierwszej próbie wycisnęła sztangę ważącą 110 kg. W drugim podejściu 115 kg i w trzecim 120 kg, ustanawiając tym samym rekord świata kategorii wagowej 47 kg. Znakomity wynik pozwolił jej zwyciężyć także w kategorii open.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku - przyznał trener Malec. - Justyna zaczęła starty w nowym sezonie i nowej kategorii wagowej z przysłowiowego wysokiego "C".

Kozdryk po powrocie ze Stanów, niemal od razu wyjeżdża na kolejne prestiżowe zawody. Jedna z najsilniejszych kobiet na świecie wystartuje w zawodach w Dubaju. Za dwa tygodnie będzie walczyć o kolejny tytuł mistrzyni Polski.