Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skandal! Pijana lekarka pracowała w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Miała 2,3 promila alkoholu

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
W radomskim szpitalu pracowała w środę lekarka, która miała 2,3 promila alkoholu w organizmie.
W radomskim szpitalu pracowała w środę lekarka, która miała 2,3 promila alkoholu w organizmie. Archiwum
Pijana lekarka miała pracować w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym imienia dr Tytusa Chałubińskiego. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i sprawdza między innymi, czy lekarka miała kontakt z pacjentami.

Nietrzeźwa lekarka w pracy, w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

O sprawie nietrzeźwej lekarki poinformowali naszą redakcję sami pacjenci, którzy tego dnia przebywali w szpitalu i dostrzegli lekarkę, która zachowywała się inaczej, niż pozostały personel. Stwierdzili, że kobieta jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.
Na miejsce został wysłany patrol policji.

Sygnał o tej sytuacji w szpitalu radomska policja otrzymała w środę 4 stycznia, przed godziną 12.00. Na jednym z oddziałów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego została zatrzymana 30 – letnia lekarka. Po zbadaniu jej stanu trzeźwości okazało się, że lekarka ma 2,3 promila alkoholu w organizmie

– mówi Kamil Warda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Nie wiadomo na razie, jakie konsekwencje poniosła, lub poniesie pracownica szpitala. Zarówno dyrektor szpitala, jak i rzecznik prasowy lecznicy w Radomiu poinformowali nas, że przebywają na urlopach i nie mogą odnieść się do sprawy. Z kolei policja wyjaśnia, czy lekarka bezpośrednio zajmowała się pacjentami, bo ma to olbrzymie znaczenie prawne dla dalszego biegu sprawy. - Wyjaśniamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia – dodaje Kamil Warda.

Przypomnijmy, że przepisy prawa są surowe, jeśli chodzi o nietrzeźwość personelu medycznego. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi nawet do 3 lat więzienia. Z kolei w przypadku, kiedy na pijanym ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, kara ta może się zwiększyć nawet do lat 5.

Otrzymaliśmy stanowisko szpitala w sprawie nietrzeźwej lekarki.
- W związku z zaistniałą sytuacją szpital natychmiast wdrożył obowiązujące procedury. Osoba, której zachowanie mogło budzić wątpliwości, nie miała kontaktu z pacjentami. Została też natychmiast odsunięta od pełnienia obowiązków – powiedziała Elżbieta Cieślak, rzecznik prasowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego imienia doktora Tytusa Chałubińskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie