Skaryszewianie po raz IV pobiegli Tropem Wilczym. Kto zwyciężył?

tnt
Skaryszewianie po raz IV pobiegli Tropem Wilczym.
Skaryszewianie po raz IV pobiegli Tropem Wilczym. Anna Karolak/Zabiegany Skaryszew
Około 180 osób dzieci, młodzieży i dorosłych pobiegło w Skaryszewie w IV edycji Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Kto zwyciężył?

Ponad 360 miast w Polsce i za granicą, a wśród nich Skaryszewianie. Niesamowita oprawa biegu, płonące ogniska, dymiąca kuchnia polowa i unoszący się w powietrzu zapach grochówki, wyjąca przy starcie strażacka syrena dodały specyficznego charakteru.

- To zasługa strażaków ze skaryszewskiej i gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej - mówi Anna Karolak, lokalny koordynator Biegu. - Nasza "leśna, prawdziwie wilcza" trasa biegu sprawiła, że bieg był bardzo popularny. Wśród biegaczy pojawiły się rodziny z dziećmi, zawodnicy nie tylko ze Skaryszewa, ale całego regionu, a także starosta radomski Waldemar Trelka.

O godzinie 12 wystartował dystans honorowy 1963 metrów, a potem dystans dodatkowy - 5 kilometrów. Najszybszym zawodnikiem, który zameldował się się na mecie był Kamil Walczyk z Makowa reprezentujący klub Zabiegany Skaryszew - czas 06:36, drugi był Mirosław Wesołowski z Mazowszan - czas 6:45, trzeci był Tomasz Szczepaniak z Miejskiej Dąbrowy - czas 7:15. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Karolak z czasem 8:29, drugie Anna Staniewska z czasem 8:45 i trzecie - Ewa Kundys z czasem 9:16. Wszystkie panie są z teamu Zabiegany Skaryszew.

Wśród dzieci pierwszą dziewczynką na mecie była Amelka Karolak z czasem 8:13, drugie miejsce zajęła Kamila Kasińska z czasem 10:05, trzecie miejsce zajęła Zosia Gomuła z czasem 10.:44. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Patry Mirota z Dzierzkówka Starego, czas 7:43, na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Dębiec z Dzierzkówka, czas 8:43, trzecie miejsce zajął Kuba Maj z czasem 8:57.
W biegu na 5 kilometrów ponownie, z duża przewagą i rewelacyjnym czasem zwyciężył Kamil Walczyk, był na mecie po 19:46 minut, drugie miejsce zajął Mirosław Wesołowski, czas 20:39, a trzecie miejsce Karol Kucharski, prezes Zabieganego Skaryszewa z czasem 21:05. Wśród kobiet pierwsze miejsce ponownie zajęła Anna Karolak, czas 26:34, drugie miejsce ponownie Anna Staniewska z czasem 27:02, a trzecie - III Monika Stępień z czasem 28:01.
Puchary i dyplomy wręczył zwycięzcom Dariusz Piątek, burmistrz miasta i gminy Skaryszew.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w biegu, pokonanie własnych barier i słabości i uczczenie Żołnierzy Wyklętych. Sędzią zawodów był dyrektor radomskiego Biegu Kazików, Artur Błasiński, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski. Dziękujemy strażakom pod wodzą komendanta Pawła Tuzinka za ich nieocenioną pomoc. Dzięki Wam udało nam się stworzyć tą niepowtarzalną atmosferę skaryszewskiego biegu - mówi Anna Karolak.
Organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, organizatorami lokalnymi Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie oraz Stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew.