Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Smoczne" nagrodzone. Piwo z radomskiego minibrowaru najlepsze w Polsce

/jp/
Jarosław Kołsut, właściciel Browaru Zamkowego prezentuje nagrodzone piwo
Jarosław Kołsut, właściciel Browaru Zamkowego prezentuje nagrodzone piwo Łukasz Wójcik
Piwo "Smoczne" z Browaru Zamkowego w Radomiu wygrało w ogólnopolskim konkursie "Mistrz Rolnictwa i Przetwórstwa 2012". W całym kraju rośnie sprzedaż piw regionalnych, a wśród nich jest już aż 20 marek opracowanych w radomskim minibrowarze.

Nagrodę wręczono podczas środowej gali w Sosnowcu. W konkursie o miano zwycięzcy ubiegały się firmy z całego kraju w 26 kategoriach. W kategorii piwo wygrało "Smoczne" z Radomia. Konkurs promuje produkty dostępne na rynku, posiadające polski atest, oceniany jest smak produktów, opakowanie, składniki.

RADOMSKI SMAK CHMIELOWY

Browar Zamkowy, który powstał w 1997 roku, nawiązuje do tradycji browaru J. Saskiego, którego powstanie datuje się na rok 1812. W Radomiu jest tylko laboratorium, gdzie opracowuje się receptury piw oraz kontroluje produkcję zlecaną innym browarom. W podobny sposób funkcjonuje wielu producentów piw regionalnych. Browar Zamkowy współpracuje z 6 browarami w Polsce, ma 20 własnych gatunków piw, chmielowe napoje opracowane i wdrażane do produkcji na zlecenie browaru radomskiego.

Piwo z radomskiego browaru można kupić w specjalistycznych sklepach w wielu rejonach Polski, między innymi na Śląsku, w Warszawie, Kielcach, Łodzi, Krakowie. W Radomiu radomskie piwo można kupić w sklepie firmowym przy ulicy Limanowskiego, hipermarkecie E.Leclerc i mniejszych placówkach handlowych.

TRUDNO "KOPAĆ SIĘ Z KONIEM"

W całej Polsce rośnie sprzedaż piw regionalnych, choć zdaniem Jarosława Kołsuta, właściciela Browaru Zamkowego, możliwość wzrostu sprzedaży małych, lokalnych produkcji jest ograniczona.

- Nie możemy się "kopać z koniem", czyli rywalizować z wielkimi potentatami, dysponującymi wielkimi pieniędzmi na inwestycje i kosztowne reklamy. To nie jest zresztą piwo dla wszystkich, chociażby z powodu wyższej ceny - mówi Jarosław Kołsut.

Jednak przyznaje, że coraz więcej ludzi gustuje w niszowych produktach, rośnie zainteresowanie unikatowymi gatunkami.

- Właściciele małych browarów muszą walczyć z pokusą "schodzenia z ceny" za pomocą na przykład kupowania tańszych surowców. Niektóre gatunki można wyprodukować taniej, ale przecież nie o to chodzi. Prawdziwe piwo wymaga czasu potrzebnego na warzenie, leżakowanie. Tu się nic nie "podgoni". Tych rzeczy trzeba pilnować, bo można bardzo łatwo stracić klientów i zaufanie rynku - mówi właściciel Browaru Zamkowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie