Sparingi trzecioligowców. Nowy gracz w Broni (zdjęcia)

/SzS/
Dominik Bednarczyk (z lewej) zadebiutował w Broni
Dominik Bednarczyk (z lewej) zadebiutował w Broni S. Szymczak
W środę mecze sparingowe rozgrywali nasi trzecioligowcy. Broń Radom w miernym stylu przegrała z Żyrardowianką Żyrardów. Orzeł Wierzbica pokonał 3:2 ekipę Centrum Radom

Żyrardowianka Żyrardów - Broń Radom 1:0 (1:0), P. Jakóbiak 40.
Broń: Michałek - Noheem, Bargieł (46 Gorczyca), Kupiec (46 Bednarczyk), Wichucki (46 Budziński), Rdzanek (60 Bartosiak), Sałek, Pakos, Wicik (46 Leśniewski), Szczepański (46 Chudziński), Chrzanowski (46 Ciupiński).
W zespole Broni w drugiej połowie w środku defensywy zagrał Dominik Bednarczyk. Ostatnie pięć lat grał na zapleczu ekstraklasy cypryjskiej. Wcześniej był piłkarzem takich klubów jak Lech Poznań, Siarka Tarnobrzeg, czy Mazowsze Grójec. Wypadł na tle bardzo słabego zespołu całkiem dobrze, miał nawet okazję do strzelenia bramki.

NIE ZAGROZILI RYWALOWI
Broń zagrała bardzo słabo. Eksperymentalne zestawienie i dość ostre treningi to marne usprawiedliwienie, biorąc pod uwagę fakt, że radomianie grali z czwartoligowcem.
W pierwszej połowie Broń oddała zaledwie dwa lekkie strzały na bramkę przeciwnika. Tymczasem Żyrardowianka miał trzy świetne okazje, aby zdobyć gola. Między innymi Georghe Teboh, były już napastnik Broni mógł zdobyć gola nie trafił do pustej bramki.
Po zmianie stron Broń grała trochę lepiej. W dogodnych okazjach znaleźli się Tomasz Bartosiak oraz Dominik Leśniewski, ale pomiędzy słupkami zespołu gospodarzy stał dobrze dysponowany Robert Stawiarski, niegdyś zawodnik MG MZKS Kozienice.
W sobotę Broń gra z Pilicą Białobrzegi w Suchej.

Orzeł Wierzbica - Centrum Radom 3:2 (1:1), Zięba 26, Lesisz 60 z karnego, R. Stąpor 75 - Zarębski 30, Chodyra 52.
Orzeł Jastrzębski - Matyga Sikorski, Mazur, Mirowski, Zięba Czarnecki, Wójcik, Nowak, Kosela, Stanisławski oraz Lesisz., R. Stąpór, W. Puton, Lament, Marczak, Kołodziejczyk.

Do przerwy mecz był wyrównany i nie było widać różnicy dwóch klas między zespołami. Po zmianie stron wierzbiczanie zagrali lepiej i udokumentowali to zdobyciem dwóch bramek.