Sparingowa wygrana Broni z Avią Świdnik (zdjęcia)

/SzS/
Dobry mecz w Świdniku rozegrał Kacper Rak (na pierwszym planie)
Dobry mecz w Świdniku rozegrał Kacper Rak (na pierwszym planie) S. Szymczak
W sparingowym meczu trzecioligowców, piłkarze Broni pokonali Avię Świdnik 4:1. Pojedynek odbył się na obiekcie w Nałęczowie.

Avia Świdnik - Broń Radom 1:4 (1:0), Tarkowski 43 - Bartosiak 71, Rak 80, 1:3 samobójcza 88, 1:4 Chrzanowski 90.

Broń: Wnukowski (30 Prasek, 60 McMullin) - Rdzanek (46 Wojtysiak), Pełka (46 Gorczyca), Skórnicki, Budzinski (46 Custidiano), Noheem (46 Bartosiak, Sałek (46 Bouhniba), Oshikoya, Marczak, Wicik (46 Leśniewski), Rak (46 Chrzanowski).

Była to zupełnie inna Broń niż ta sprzed kilku tygodni. Dlatego nie wiadomo było czego się po drużynie spodziewać. W pierwszej połowa Broń miała dwie dobre okazje, ale po strzałach Piotra Budzińskiego i Mariusza Marczaka piłka nie wpadła do siatki. Przed przerwą Avia zdobyła gola.

Broń jakoś nie mogła złapać odpowiedniego rytmu. Drużyna w takim składzie zagrała pierwszy raz, ale z biegiem minut sama gra wychodziła coraz lepiej. Wszystkie cztery bramki radomianie strzelili w ostatnich 20 minutach po ładnych i składnych akcjach.

Spośród testowanych zawodników zagrali dwaj Amerykanie FC Icon, bramkarz Kevin Mc Mullin oraz lewy obrońca Michael Custidiano, Nigeryjczyk z Concordii Piotrków Trybunalski, Oshikoja Ajibola, napastnik Polonii Warszawa, Kacper Rak oraz obrońca Zwolenianki Zwoleń, Mateusz Wojtysiak. Zagrali też dwaj nowi gracze, Mariusz Marczak (Radomiak Radom) oraz Mikołaj Skórnicki (Wisła Puławy).