Sprinterka z Radomia czwarta w pucharze świata

/sid/
Alicja Fiodorow, zajęła 4. miejsce w pucharze świata niepełnosprawnych w biegu na 100 metrów. archiwum
Alicja Fiodorow, lekkoatletka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom zajęła 4. miejsce w pucharze świata niepełnosprawnych w biegu na 100 metrów.

Zawody rozegrano w Manchesterze w Anglii. Radomianka wystartowała na dwóch dystansach, 100 i 200 metrów. W biegu na 100 metrów uzyskała czas 13,18 sekundy, zajmując czwarte miejsce. Dwukrotnie dłuższy dystans pokonała w czasie 26,96 sek., co dało jej 5. miejsce.

- Wyniki są mniej więcej takie, jakich się spodziewałam - oceniła swój występ Fiodorow. - Nie przejmuje się słabszym czasem w biegu na 200 metrów. Brakuje mi jeszcze wytrzymałości szybkościowej, aby dobrze biegać na tym dystansie. Właśnie nad tym pracujemy z trenerem. Cieszę się, że mogłam wystartować w tak prestiżowych zawodach.

Pewna startu w przyszłorocznych igrzyskach paraolimpijskich Fiodorow planuje w tym sezonie jeszcze jeden start poza granicami Polski. W sierpniu pobiegnie w zawodach w Ołomuńcu w Czechach.