Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprowadzają dobrą energię! Zapraszają studentów z całego świata

Hubert PATYNOWSKI
Oto ekipa radomskiego komitetu międzynarodowego stowarzyszenia studentów AIESEC (od lewej): Paulina Laskowska, Karol Wojda i Sylwia Chlipała.
Oto ekipa radomskiego komitetu międzynarodowego stowarzyszenia studentów AIESEC (od lewej): Paulina Laskowska, Karol Wojda i Sylwia Chlipała. Łukasz Wójcik
Mówi się, że studia poszerzają horyzonty. W przypadku Pauliny Laskowskiej, Sylwii Chlipały i Karola Wojdy z organizacji studenckiej AIESEC, studia stały się okazją do poznania ludzi z całego świata.

Znani w AIESEC

AIESEC to jedna z największych organizacji studenckich na świecie. Powstała w 1948 roku, a dziś skupia 110 państw, około 50 tysięcy członków, ma 40 lat działania w Polsce i 13 lat aktywności w Radomiu. Członkami AIESEC byli: Kofi Annan, były sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych i laureat pokojowej nagrody Nobla, prezydenci USA Bill Clinton i Polski Aleksander Kwaśniewski, Martti Ahtisaari (prezydent Finlandii), a także artyści: Mick Jagger, wokalista The Rolling Stones, czy Bono, lider zespołu U2.

- Świat jest teraz taki mały! Dzięki AIESEC tylko w tym roku Radom odwiedzili studenci między innymi z: Ukrainy, Chin, Tadżikistanu, Rumunii, Kazachstanu, Japonii, Filipin i Nowej Zelandii - wylicza Paulina Laskowska, dodając, że najczęściej są to praktyki wolontariackie: biznesowe, techniczne lub edukacyjne.

W CAŁY ŚWIAT

Jak opowiada Karol Wojda, prezydent radomskiego komitetu AIESEC, takie międzynarodowe praktyki trwają minimum sześć tygodni, a po ich ukończeniu, otrzymuje się rekomendacje z lokalnego komitetu AIESEC, którą można później wpisać do swojego curriculum vitae.

- Nie trzeba dodawać, że dla przyszłych pracodawców taki wyjazd może być dodatkowym argumentem przy rekrutacji - dopowiada Sylwia Chlipała z lokalnego komitetu organizacji.

NIE TRZEBA BYĆ SUPER

Paulina twierdzi, że wymagania wobec kandydatów na praktyki zagraniczne lub wolontariat wcale nie są wygórowane.

- Wystarczy być studentem lub absolwentem rok po skończeniu studiów i zdać u nas test z języka angielskiego na poziomie przybliżonym do progu maturalnego - zachęca sympatyczna studentka. -Trzeba być jednak komunikatywnym i pozytywnie nastawionym do świata.

WARTO WYJECHAĆ

Działacze komitetu AIESEC dodają, że w tym roku na zagraniczne praktyki wyjechały zaledwie trzy osoby.
- Być może jest to związane z tym, że młodzi ludzie nie myślą o przyszłości, nie zdają sobie sprawy jak owocne mogą być takie wyjazdy i jak praktyki zagraniczne mogą okazać się przydatne przy poszukiwaniu pracy - ubolewa Paulina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie