Srebrna drużyna z Gielniowa na turnieju o puchar starosty grójeckiego

/Sok/
UKS Wiktoria Gielniów zajęła II miejsce w turnieju o puchar starosty grójeckiego. Archiwum
Drugie miejsce zajęła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Wiktoria Gielniów na rozegranym niedawno turnieju halowej piłki nożnej. Uległa tylko wicemistrzom Polski.

Same rozgrywki zostały rozegrane w sobotę 4 lutego. W turnieju wystąpiło osiem zespołów z całego regionu, które rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Na boisku mogły występować zawodniczki urodzone w roku 1996 oraz młodsze.

- Nasz zespół oparty był głównie na dziewczętach z rocznika 1998 - informuje Bartosz Babicki, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Gielniowie i trener ekipy.
Piłkarki UKS Wiktoria Gielniów rozegrały w turnieju siedem spotkań. Pięć z nich zakończyło się zwycięstwem, jeden mecz został zremisowany i jeden nieznacznie przegrany, z halowym wicemistrzem Polski z tego roku, zespołem MUKS Praga Warszawa.

Po zakończeniu turnieju i rozdaniu medali oraz nagród przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Dominika Gąsieniec z zespołu z Gielniowa. Dominika strzeliła, wraz z zawodniczką Sparty Mochowo, najwięcej goli - 10.

Wyniki: Gielniów - Praga Warszawa II 2 - 0; Gielniów - Sparta Mochowo II 2 - 0; Gielniów - Praga Warszawa I 1- 2; Gielniów - Mazovia Grodzisk Maz. 2 - 1; Gielniów - Sparta Mochowo I 1 - 1; Gielniów - PG Grójec 2 - 0; Gielniów - TKKF Grójec 4 - 0;

Bramki: Dominika Gąsieniec 10, Katarzyna Górzyńska 3, Aneta Krzyżanowska 1.
Skład UKS Wiktoria Gielniów: Magdalena Wójcik, Aneta Krzyżanowska, Iwona Krzyżanowska, Dominika Gąsieniec, Kinga Pańczyk, Natalia Natorska, Karolina Szostak, Justyna Czechowska, Weronika Pałyga, Ewelina Michałowicz, Katarzyna Górzyńska.