Srebrny i brązowy medal Pauliny Nogaj na mistrzostwach Polski seniorów

Michał Nowak
Paulina Nogaj, zawodniczka Wodnika Radom wywalczyła na mistrzostwach Polski seniorów w Lublinie dwa medale - srebrny i brązowy. Tadeusz Klocek
Znakomicie na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów zaprezentowała się Paulina Nogaj. Pływaczka Wodnika Radom dwukrotnie stanęła na podium, zdobywając brązowy i srebrny medal.

W piątkowe popołudnie radomianka popłynęła w finale na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Najpierw jednak osiągnęła czas 27.19 wygrywając eliminacje przed Julią Jagodą z AZS AWF Katowice (27.25) i Nikolą Olszewską z MTS Kwidzyn (27.79). W półfinale zawodniczka Wodnika również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, poprawiła swój wynik (26.95) i zajęła drugą lokatę tuż za Jagodą (26.79).

W wyścigu finałowym Paulina Nogaj osiągnęła jeszcze lepszy rezultat (26.94), ale dało jej to trzecią pozycję na podium i brązowy medal. Wygrała Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław (25.80) przed Julią Jagodą (26.71).

W niedzielę radomianka ponownie stanęła na podium, tym razem zdobywając srebrny medal na dystansie dwukrotnie dłuższym. Poprzedniego dnia w eliminacjach nie miała sobie równych pewnie wygrywając z czasem 1:00.73. Druga była Diana Sokołowska z AZS AWFiS Gdańsk (1:01.64), a trzecia Anna Dowgiert (1:02.03). W wyścigu półfinałowym Nogaj poprawiła swój czas z eliminacji, ale była trzecia (1:00:53). Wygrała Dowgiert (59.90) przed Sokołowską (1:00.47).

Finał odbył się w niedzielne popołudnie. Radomska pływaczka zaprezentowała się w nim doskonale, o niemal półtorej sekundy poprawiła czas z półfinału. Rezultat 59.06 dał 17-latce drugie miejsce. Wygrała osiem lat starsza Dowgiert (58.10), a podium uzupełniła 19-letnia Sokołowska (59.63).

Paulina Nogaj wystąpiła także na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach była szósta z rezultatem 56.44. Wygrała Anna Dowgiert (56.00). Zmagania półfinałowe młoda radomianka zakończyła na czwartej pozycji (55.67). W finale jednak nie udało się zbliżyć do podium. Radomianka ostatecznie ukończyła zmagania na tym dystansie na siódmej lokacie osiągając wynik 55.74. Wygrała Aleksandra Urbańczyk ze świetnym czasem 53.46.

Inna z zawodniczek Wodnika Radom, 17-letnia Adrianna Mendyk wywalczyła dziewiąte miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. W finale osiągnęła rezultat 2:21.36. Wygrała Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław (2:07.97).