Srebrny medal mistrzostw Polski dla radomskiej płotkarki Karoliny Jaroszek!

/sid/
Karolina Jaroszek wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów przez płotki J. Stobiecki
Karolina Jaroszek, zawodniczka ZTE Radom wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce w biegu na 60 metrów przez płotki.

Podopieczna Marcina Waśniewskiego uzyskała w finale czas 8,52 sekundy, ustępując triumfatorce, znacznie bardziej doświadczonej zawodniczce, Karolinie Tymińskiej z ZLKL Zielona Góra o zaledwie 0,02 sekundy. Dla Jaroszek był to debiut w gronie seniorek.

Radomska lekkoatletka w czasie mistrzostw dwukrotnie ustanowiła rekord życiowy. W eliminacjach uzyskała czas 8,56 sek., co było nowym rekordem życiowym. W finale poprawiła go o 0,04 sek.

Klubowy kolega Jaroszek, Grzegorz Kopciński zakwalifikował się z czasem 7,01 sek. do finału B biegu na 60 metrów, który ukończył na 7. miejscu, co dalo mu 15. miejsce w klasyfikacji mistrzostw.