MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sto lat dla stu pań. Dzień Kobiet w Domu Kultury w Zwoleniu

/pok/
Dla pań przygotowano szampana i poczęstunek.
Dla pań przygotowano szampana i poczęstunek. Małgorzata Celi
Życzenia, kwiaty, tradycyjna lampka szampana oraz słodki poczęstunek towarzyszyły obchodom Dnia Kobiet w Domu Kultury w Zwoleniu. W uroczystości wzięło udział około 100 pań.
W spotkaniu wzięło udział około 100 pań.
W spotkaniu wzięło udział około 100 pań.

W spotkaniu wzięło udział około 100 pań.

Tradycyjnie organizatorami uroczystości byli panowie pracujący zarówno w samorządzie powiatowym, jak i gminnym. Na spotkanie zaproszono przedstawicielki placówek kulturalnych, oświatowych a także działających na terenie gminy zespołów ludowych.

Życzenia obecnym na sali kobietom złożyli: Waldemar Urbański, starosta zwoleński, jego zastępca Arkadiusz Sulima i wiceburmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus, który powiedział między innymi: - Życzę Wam radości, którą czerpcie z otaczającego świata, z spadającego deszczu, jak i z uśmiechu innych. Życzę, aby każdy dzień przynosił Wam chwile radości i spełnienia. Żyjcie naprawdę wspaniale, a tak naprawdę chciałbym abyście pozostały sobą i to będzie najpiękniejsze.

Panowie wręczyli też na ręce Bogusławy Jaworskiej, burmistrz miasta, Edyty Sulimy - sekretarza powiatu i Anny Wieczerzyńskiej, dyrektorki Domu Kultury symboliczne wiązanki kwiatów.

Bogusława Jaworska w imieniu wszystkich pań podziękowała za życzenia oraz kwiaty. Żartując dodała, że chciałaby, by panowie zawsze wyglądali tak ładnie, jak tego dnia.

W części artystycznej Ryszard Krawczyk odczytał wiersz autorstwa zwoleńskiej poetki Haliny Forc zatytułowany "Dla innej kobiety z naszego miasta". Był on zadedykowany Bogusławie Jaworskiej. Aneta Adamiec wykonała piosenkę "Być kobietą", a Robert Kusio zaśpiewał specjalnie dla wszystkich pań utwór "Tak daleko nam do siebie i tak blisko". Przed publicznością zaprezentował się też Andrzej Frankiewicz - zwoleński poeta i muzyk, który wykonał dwa najnowsze swoje utwory. Panie wysłuchały również satyrycznego wiersza Mariana Załuckiego "Rozwód po polsku", który wyrecytował prowadzący Krzysztof Małek.

Przed publicznością wystąpiły też zespoły ludowe: Koło Gospodyń Wiejskich z Sycyny, Zespół "Zwoleniacy", "Piątkowy Stok", "Gotardowie", Zespół Obrzędowy ze Strykowic Górnych, a także chór seniora pod kierunkiem Joanny Tęczy z Domu Kultury oraz "Pogodna Jesień".

Miłym akcentem spotkania były kwiaty i czekolady, które otrzymała każda z obecnych na uroczystości kobieta. Całość zakończył poczęstunek z okolicznościowym tortem i lampką szampana.

Panowie wręczyli na ręce Bogusławy Jaworskiej, burmistrz miasta (z prawej), Edyty Sulimy – sekretarza powiatu i Anny Wieczerzyńskiej, dyrektorki Domu
Panowie wręczyli na ręce Bogusławy Jaworskiej, burmistrz miasta (z prawej), Edyty Sulimy – sekretarza powiatu i Anny Wieczerzyńskiej, dyrektorki Domu Kultury symboliczne wiązanki kwiató

Panowie wręczyli na ręce Bogusławy Jaworskiej, burmistrz miasta (z prawej), Edyty Sulimy - sekretarza powiatu i Anny Wieczerzyńskiej, dyrektorki Domu Kultury symboliczne wiązanki kwiató

Robert Kusio zaśpiewał specjalnie dla wszystkich pań utwór "Tak daleko nam do siebie i tak blisko”

Robert Kusio zaśpiewał specjalnie dla wszystkich pań utwór "Tak daleko nam do siebie i tak blisko”

Robert Kusio zaśpiewał specjalnie dla wszystkich pań utwór "Tak daleko nam do siebie i tak blisko"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie