Zamknij

Echo Dnia

Strażacy z powiatu kozienickiego ćwiczyli akcje ratunkowe na Wiśle koło Świerży Górnych. Zobacz zdjęcia

We wtorek, 15 czerwca Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach zorganizowała ćwiczenia dla jednostek Państwowej i Ochotniczych Straży

Urząd Miasta Kozienice

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Strażacy z powiatu kozienickiego ćwiczyli akcje ratunkowe na Wiśle koło Świerży Górnych - zobacz zdjęcia

We wtorek, 15 czerwca Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach zorganizowała ćwiczenia dla jednostek Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. W trzydniowych manewrach i szkoleniu na Wiśle koło Świerży Górnych wzięło udział około 100 osób.

Strażacy trenowali współdziałanie podczas akcji ratunkowych na wodzie oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Ćwiczenia były także okazją do sprawdzenia posiadanego sprzętu, między innymi łodzi posiadanych przez strażaków. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerżach Górnych wzbogaciła się o nową, silnikową łódź płaskodenną, która wykorzystywana jest do akcji ratowniczych na wodzie. Zakup łodzi był możliwy dzięki dotacji celowej, w wysokości 67 tysięcy złotych, pozyskanej z Województwa Mazowieckiego. Pozostałe środki niezbędne do realizacji zadania, czyli 59 tysięcy złotych pochodziło ze środków własnych Gminy Kozienice. Wtorkowe ćwiczenia strażackie obserwowali Krzysztof Wolski, starosta powiatu kozienickiego oraz Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic.

<< Przeglądaj zdjęcia klikając w strzałki na klawiaturze bądź za pomocą gestów. >>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy