Studenci i uczniowie w projekcie klimatycznym ‘Climate Action Project 2021’
W październiku i listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte oraz studenci Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego z Wydziału Neofilologii, podjęli działania na rzecz klimatu w ramach globalnego projektu „Climate Action Project” z udziałem 2,7 miliona uczniów, studentów i nauczycieli ze 146 krajów. Projekt zakończył się podczas Climate Action Day 4 listopada.
Niepewna przyszłość świata
Ostatnie badania sugerują, że trzy czwarte ankietowanych młodych ludzi stwierdziło, że przyszłość świata jest zagrożona, a ponad połowa uważa, że ludzkość jest skazana na zagładę. To dodatkowo wzmacnia potrzebę włączenia zmian klimatycznych do szkolnego programu nauczania na całym świecie, do czego wzywa Take Action Global, wraz z licznymi związkami i organami międzynarodowymi. Wysiłki te zapewnią uczniom edukację w zakresie niezbędnych zmian, które należy wprowadzić w zakresie zużycia energii, transportu i żywności oraz roli, jaką mogą odegrać w rozwiązywaniu tych problemów. Wprowadzając to do szkolnego programu nauczania, nauczyciele mogą lepiej wspierać lęk klimatyczny wśród uczniów, a co za tym idzie, zmienić sposób myślenia na bardziej optymistyczny.
Ciekawy projekt
Climate Action Project, który został uruchomiony w 2017 roku, to globalny projekt skoncentrowany na uczniach i studentach, który został zainicjowany przez Take Action Global, organizację non-profit z siedzibą w USA. Celem projektu jest pomoc uczniom w poznawaniu kryzysu klimatycznego w autentyczny sposób i rozpowszechnianie rozwiązań za pośrednictwem platformy internetowej. W ostatnich latach projekt wywarł prawdziwy wpływ, między innymi studenci z Malawi zasadzili 60 milionów drzew.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Kto byłby lepszym prezydentem – Trzaskowski czy Hołownia? Jasna odpowiedź
- Będą zmiany w dyskusyjnej ustawie? Ważna zapowiedź poseł od Hołowni
- Wiceminister nie ma wątpliwości: Ta sprawa ma charakter „wrzutki” lobbystycznej
- Ostrzeżenie dla Europy: Przygotować się na najgorsze w związku z epidemią w Chinach