MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces akcji rejestracji dawców szpiku na Uniwersytecie w Radomiu

/wit/
- Ludzie dobrej woli nie zawiedli, zarejestrowano 156 potencjalnych dawców – cieszy się Patrycja Tomczyk, koordynator przedsięwzięcia.
- Ludzie dobrej woli nie zawiedli, zarejestrowano 156 potencjalnych dawców – cieszy się Patrycja Tomczyk, koordynator przedsięwzięcia. Łukasz Wójcik
W środę i czwartek na radomskim Uniwersytecie miała miejsce ogólnopolska akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. - Ludzie dobrej woli nie zawiedli, zarejestrowano 156 potencjalnych dawców - cieszy się Patrycja Tomczyk, koordynator przedsięwzięcia.

Pół miliona osób w bazie

Pół miliona osób w bazie

Aktualnie w Polsce w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowanych jest pół miliona osób, z czego ponad 390 tysięcy w bazie Fundacji DKMS. Dzięki akcji "Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie" uda się pomóc kolejnym osobom walczącym z rakiem krwi. Dzięki wspólnemu działaniu ludzi dobrej woli na świecie istnieje już kilkumilionowa baza potencjalnych dawców szpiku. Spośród tej grupy coraz częściej udaje się znaleźć tę jedną wyjątkową osobę mogącą zostać dawcą.

Dwudniowa akcja odbyła się pod hasłem "Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś to całe życie".

- Zyskała wymiar ogólnopolski, przeprowadzono ją jednocześnie na stu uczelniach wyższych w całym kraju, w czterdziestu trzech miastach Polski, w tym w Radomiu - opowiada Patrycja Tomczyk.

Rejestrację prowadzono na wydziale ekonomicznym radomskiego uniwersytetu.

- Wystarczyło przyjść, wypełnić formularz, otworzyć usta i za pomocą specjalnej szpatułki, pobrać wymaz. Warto to zrobić, bo w Polsce, co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma nowotwór krwi - zaznaczyła Agnieszka, studentka Ekonomii.

Organizatorzy akcji przyznali, że zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, podejmowana na całe życie.

- Kiedy ktoś dowiaduje się, że może uratować je pacjentowi choremu na raka i jest gotowy to zrobić, konieczne jest chwilowe przeorganizowanie jego codziennego życia - podkreślają przedstawiciele Fundacji DKMS.

Organizatorzy akcji na radomskim uniwersytecie cieszą się, że na ich apel odpowiedzieli studenci, ale nie tylko.

- Były osoby z zewnątrz, przeważali młodzi, ale też osoby w średnim wieku około 30 i 40 a nawet pan w wieku 48 lat - mówi Patrycja Tomczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie