Sukces małych tenisistów w turnieju Jerzego Janowicza

SzS
Jerzy Janowicz wraz z tenisistami Returnu Radom
Jerzy Janowicz wraz z tenisistami Returnu Radom archiwum klubu
W Łodzi odbył się tradycyjny turniej „Jerzyk Cup”. Organizatorem imprezy był znany polski tenisista, Jerzy Janowicz.

Przez dwa dni na 10 kortach prawie 150 dzieci rywalizowało w turnieju o każde miejsce w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12. W turnieju nie zabrakło również zawodników RKT Return, w trzech kategoriach ośmioro radomian walczyło o czołowe lokaty. Radzili sobie dobrze, bowiem aż szóstka z nich awansowała do grup finałowych i z powodzeniem walczyła o miejsca na podium. Świetny występ zanotowało trzech graczy, którzy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Najbliższy wygrania turnieju do lat 10 był Franek Pastuszka, bowiem w najważniejszym meczu z Alanem Budzyńskim prowadził już 6:0, aby ostatecznie po bardzo dramatycznej końcówce przegrać 10:12. To była jedyna porażka w całym turnieju.

Drugie miejsce w kat. do lat 8 wywalczyła Wiktoria Chmielewska mając na koncie również tylko jedną porażkę. W kat. do lat 12 niespodziankę sprawił Igor Jakubowski, który w finale zagrał bardzo dobrze wygrał cztery mecze i zajął drugie miejsce