Sukcesy naszych tenisistów stołowych

/awa/
Edyta Konopka; Krzysztof Wolski, dyrektor gimnazjum w Głowaczowie; Anita Padewska; Krystian Kilar, sędzia główny; Daria Baran i Mirosław Górka pozowali do wspólnego zdjęcia. Zdjęcia archiwum
W Kowali odbyły się finały międzypowiatowych XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii szkół podstawowych w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się na nich drużyna ze szkoły podstawowej w Bobrownikach.
Adrian Rotuski i Piotr Górka wywalczyli srebrny medal i puchar w Jedlińsku.

Zawodnicy rozstawieni z numerem 1 zagrali jak na mistrza przystało. W fazie grupowej wygrali wszystkie mecze stosunkiem 3-0, następnie w ćwierćfinale pokonali Wsolę 3-0. Jak burza przeszli też półfinał i z drużyną ze Starego Gozdu wygrali 3-0. W finale natomiast rozgromili Rzuców również 3-0.

Jest to już trzeci z rzędu złoty medal w finałach międzpowiatowych drużyny z Bobrownik. Razem z drużyną z Rzucowa zawodnicy będą reprezentowali region radomski w finale mazowieckim, który odbędzie się po koniec maja w Ostrołęce. W składzie drużyny zagrały: Magdalena Badowicz, Natalia Serafimowicz, Karolina Pytka

W tym samym dniu w Jedlińsku odbyły się finały międzypowiatowe XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii szkół gimnazjalnych. W nich również wystąpili podopieczni Mirosława Górki. Rewelacyjnie spisujące się zawodniczki z Głowaczowa na finałach gminnych i powiatowych świetnie zagrały także w finałach międzypowiatowych. Po gładkich zwycięstwach 3-0 z Adamowem, Radomiem 2-3 i Wólką Zamojską w ćwierćfinale zawodniczki z Głowaczowa pokonały Jedlińsk, w półfinale ponownie rozgromiły Wólkę Zamojską, a w finale pokonały swoje koleżanki z Brzózy. Zawodniczki z gimnazjów w Głowaczowie i Brzózie będą reprezentowały region radomski w finale mazowieckim, w CiechanowieW drużynie grały Anita Padewska, Daria Baran i Edyta Konopka.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy. Powiat kozienicki w Jedlińsku reprezentowały drużyny z gimnazjów w Głowaczowie i Grabowie. Drużyna z Głowaczowa występująca w składzie Piotr Górka i Adrian Rotuski w eliminacjach grupowych wygrała wszystkie mecze 3-0, w ćwierćfinale zawodnicy z pokonali gładko Szydłowiec, w półfinale rozgromili gimnazjum z Wilkowa, jedynie w finale ulegli kolegom z Orońska 2-3, ostatecznie zdobywając srebrny medal oraz awans na finał mazowiecki do Ciechanowa.