Sukcesy radomskiej Orkiestry Grandioso na Mistrzostwach Europy

ik
Renata Maciejewska i Sławomir Dobrasiewicz prezentują medale i puchary, które Grandioso przywiozło z Niemiec. Szymon Wykrota
Dwa wicemistrzostwa i trzecie miejsce przywiozło Grandioso z niemieckiego Rastede. Obywały się tam Mistrzostwa Europy orkiestr. Co więcej radomianie wywalczyli kwalifikację do Mistrzostw Świata!

W Niemczech odbył się 54 Internationale Rastede Musiktage. Początek mistrzostw zaczął się dla Grandioso rewelacyjnie. Orkiestra zdobyła złoty medal w kwalifikacji i przeszła do finału.

Orkiestra Grandioso zdobyła tam złoty medal i wicemistrzostwo Europy w kategorii Parada Marszowa, złoty medal i wicemistrzostwo w kategorii Show - Musztry Paradnej oraz trzecie miejsce i złoty medal w kategorii Marsz i Gra w Miejscu. Srebrny medal na mistrzostwach zdobyła tamburmajorka Grandioso Anna Dobrasiewicz.

- Szczególnie cenne jest wicemistrzostwo w kategorii Show - mówi Renata Maciejewska, kierownik Grandioso. - To najtrudniejsza, ale i najważniejsza konkurencja.
Choreografię do musztry paradnej opracował Sławomir Dobrasiewicz.

Grandioso dzieki sukcesom w Rastede pojedzie też na Mistrzostw Świata 2010/11 organizacji World Association of Marching Show Bands.

Orkiestra od lat zachwyca swoimi umiejętnościami. Grandioso jest laureatem pierwszych miejsc wielu renomowanych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym jako jedyna orkiestra wygrali dziewięciokrotnie Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

Orkiestra powstała w 1978 roku. Tworzą ją dzieci i młodzież z regionu radomskiego. To w sumie ponad 100 osób. Grandioso działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Na wrzesień zaplanowano kolejny nabór.