Sukcesy szydłowieckich kick bokserów

/SzS/
Wrócili z sukcesami ze Starachowic. Od lewej trener Paweł Surdy, Damian Strzecha, Maciej Cender i Łukasz Motyka archiwum Viktorii
Dużo powodów do zadowolenia miał w ostatnich dniach Paweł Surdy, szkoleniowiec kick bokserów z Szydłowca. Jego podopieczni zaliczyli w Starachowicach udane zawody.

Szydłowianie wzięli udział w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski w kick-boxingu w formule K1. W zawodach tych wzięło udział 214 zawodników z 60 klubów z Polski oraz Litwy. Pośród zawodników "Viktori" Szydłowiec, wśród juniorów młodszych rywalizował Maciej Cender w kategorii wagowej do 54 kg i wywalczył trzecie miejsce.
JUNIORZY NA PODIUM
Wśród juniorów starszych wystartowało czterech szydłowieckich zawodników. Dwóch z nich skończyło rywalizowację na podium, ale trzeba wyróżnić wszystkich, bo ambicji i walczności nikomu nie brakowało.
Łukasz Motyka (60 kg) wywalczył trzecie miejsce, zaś w wadze do 75 kilogramów świetny występ zaliczył Damian Strzecha, który przegrał dopiero w finale. Arkadiusz Redliński przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju we wstępnej fazie. Również nie powiodło się Piotrowi Sobierajowi, który odpadł po pierwszej walce.
W kategorii wagowej do 75 kg, w której toczył rywalizację wspomniany Strzecha, wystartowało 13 zawodników w tym dwóch z Litwy. Żeby dojść do finału, zawodnik Viktorii pokonał kolejno na punkty 3:0 Michała Polewczyńskiego z Bydgoszczy, następnie wygrał przez nokaut w drugiej rundzie z Kamilem Targoszem z Nowego Sącza, a w walce półfinałowej wygrał jednogłośnie 3:0 z Pawłem Gaszką z Rybnika. W finale uległ na punkty 3:0 Kacprowi Frątczakowi z Zielonej Góry.
NIEBAWEM OSTROWIEC I MIŃSK
Niebawem szydłowieckich kick-boxerów czekają kolejne starty. Za dwa tygodnie pojadą na mistrzostwa Polski w formule kick-light w Ostrowcu Świętokrzyskim, a następnie na mistrzostwa Polski w formule K1 w Mińsku Mazowieckim oraz Mistrzostwa Polski w formule K1 w Kaliszu.