Sukcesy tancerzy z białobrzeskiej szkoły "Kosmos". Rozbili bank podczas internetowych turniejów

Izabela Kozakiewicz
Tancerze z "Kosmosu" trenują i zwyciężają ogólnopolskie turnieje. Pandemia ich nie zatrzymuje. Szkoła Tańca Kosmos
Pandemia i ograniczenia nie zatrzymały młodych tancerzy ze szkoły "Kosmos" w Białobrzegach. Treningi trwają, odbywają się też turnieje. Teraz on-line, ale emocje są wielkie i sukcesy olbrzymie. Zespoły z "Kosmosu" zdobyły kolejne nagrody, są też wyróżnienia dla poszczególnych tancerzy.

Tancerze ze Szkoły tańca "Kosmos" w Białobrzegach niestrudzenie trenują i jak pokazują ostatnie sukcesy robią to dobrze i rozwijają swoje talenty. A, że mamy pandemię to i taneczne turnieje przeniosły się do Internetu. W ostatnim czasie dzieci wzięły udział w kilku takich wydarzeniach, każdy przyniósł nagrody i wyróżnienia.

Grupy z "Kosmosu" wystartowali ostatnio w Festiwalu "FAZA STREET" 2021. W kategorii mini formacje hip hop 8-9 lat grupa "Kometki" zajęła pierwsze miejsce. W kategorii formacje hip hop 10-11 lat "rakietki" były trzecie, a w kategorii 12-15 lat "Dzieci Kosmosu" zostały zwycięzcami. W kategorii solo poping, w swoich kategoriach zwyciężyli Mikołaj Rudecki i Małgosia Sułkiewicz. W kategorii Kategoria Hip hop do 8 roku życia: Alicja Leksińska była trzecia, Kamila Aderek zajęła drugie miejsce, Hania Leksińska i Hania Kawińska były zwyciężczyniami. W swoich grupach wiekowych, w kategorii hip hop miejsca na podium zajęły także Michalina Karasek i
Amelka Stańczyk. Nagrody specjalne dostali Mikołaj Rudecki i Amelka Stańczyk.

Szkoła Tańca "Kosmos" wzięła też udział w Ogólnopolskim internetowym konkursie WCK DO THE LAZY ONE CHALLENGE. Zwyciężył wspólny projekt KOSMOS w składzie: "Kometki", "Rakietki", "Dzieci Kosmosu", Kasia ŻABKA Miazga i Łukasz UFO Łukomski. Kasia Miazga i Łukasz Łukomski są trenerami i choreografami wszystkich grup.