Światowy Dzień Chorego w Radomiu. Biskupi modlili się z...

  Światowy Dzień Chorego w Radomiu. Biskupi modlili się z chorymi w radomskich szpitalach

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Światowy Dzień Chorego w Radomiu.
  1/25
  przejdź do galerii

  Światowy Dzień Chorego w Radomiu.

  ©Tadeusz Klocek

  W przeddzień Światowego Dnia Chorego biskup radomski Henryk Tomasik odwiedził chorych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. W lecznicy na Józefowie mszę odprawił biskup pomocniczy Piotr Turzyński.


  W sobotę 10 lutego o godzinie 10 ordynariusz diecezji radomskiej biskup Henryk Tomasik odprawił mszę świętą w Zakładzie Opieki Długoterminowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
  To szczególny oddział, na których czasem latami przebudzają ciężko chore osoby. We mszy uczestniczyli leżąc na łóżkach lub siedząc w fotelach. Towarzyszyli im bliscy, którzy każdego dnia wraz ze szpitalnym personelem niosą pomoc cierpiącym. Na mszy był też personel oddziału i szpitala. Dla wszystkich sobotnie nabożeństwo miało wyjątkowy wymiar, nikt nie krył wzruszenia.

  - Dziś naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy wszystkich chorych. Dziękujemy tym, którzy pochylają się nad chorymi śpiesząc im z pomocą. Dziękujemy za wszystkich zatroskanych o naszych chorych. A chorych prosimy, aby jeszcze mocniej popatrzyli na Chrystusa, który uświęcił każde ludzkie doświadczenie, także cierpienie. I zaprasza, aby swoje trudne chwile łączyli z ofiarą Chrystusa. Cierpiący swoim doświadczeniem uczestniczą w wynagradzaniu za zło, które jest na świecie. Modlimy się o światło i wielką siłę trwania w tych doświadczeniach – mówił w czasie homilii biskup Henryk Tomasik.

  Po mszy biskup Henryk Tomasik błogosławił pacjentów Zakładu Opieki Długoterminowej i ich bliskich. W salach odwiedził tych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w ewangelii.

  - Dziękujemy księdzu biskupowi za dzisiejszą modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli do naszego domu, żeby razem z nami uczestniczyć w tej mszy – mówiła Liliana Bimber – Dziwisz, kierownik Zakładu Opieki Długoterminowej. – To była ważna chwila dla chorych i naszych rodzin. Chciałabym podziękować rodzinom, które tu przybyły. Na co dzień dajecie świadectwo swojej wielkiej miłości i troski. To nie jest krótkotrwały zryw, nasi chorzy są tu wiele, wiele lat, a wy zawsze przy nich.

  O godzinie 11 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym mszę dla chorych odprawił biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński.

  Światowy Dzień Chorego obchodzimy 11 lutego, w tym roku już po raz 26. Dzień Chorego ustanowił święty Jan Paweł II 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i 11. rocznicę zamachu na Ojca Świętego.  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

  O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

  Zobacz piękne piłkarki na pięknych kartach kalendarza

  QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

  Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ