Świetny mecz Cerrad Enea Czarnych Radom i udany debiut trenera Pawła Woickiego

Sylwester Szymczak
archiwum
Cerrad Enea Czarni Radom pod wodzą nowego trenera, Pawła Woickiego zagrali bardzo dobry mecz wyjazdowy z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:11)

ZAKSA: Janusz, Kalembka, Staszewski, Kaczmarek, Pashytskyy, Żaliński, Shoji (libero) oraz Śtępień, Kluth, Śliwka.
Czarni: Nowak, Schulz, Lemański, Rusin, Łukasik, Ostrowski, Masłowski (libero) oraz Gąsior.
Data: 2022-12-04 16:27:26 | Kategoria: Siatkówka / PlusLiga | Odwiedzin: 61
Radomianie do meczu podchodzili po serii siedmiu porażek z rzędu. Był to pierwszy mecz Cerrad Enea Czarnych Radom pod wodzą Pawła Woickiego. I trzeba przyznać, że ten pierwszy set był rewelacyjnie w wykonaniu radomskiej drużyny. Widać było mobilizacje, koncentracje i dobrą grę od samego początku. Dopiero końcówce seta gospodarze ze stanu 16:21 wyszli nawet na prowadzenie 22:21, ale końcówka należała do graczy Radomia. Zespół popełnił mało błędów, zdobył aż trzy asy i zanotował 21 punktów po swoich akcjach.
Drugi set długo był wyrównany, ale w końcu ZAKSA odjechała na 15:9. Za chwilę było już 19:13. Czarni przegrali, ale walki nie brakowało.
W trzecim secie również ze strony radomskiej drużyny zobaczyliśmy mnóstwo ambitnej gry i w efekcie zespół wygrał seta. Wiadomo było, że drużyna wróci do domu co najmniej z jednym punktem. Co ciekawe w tym sezonie z tej hali żaden zespół nie był w stanie wywieźć choćby jednego punktu.
W czwartym secie to gospodarze wypracowali sobie przewagę. W końcówce Czarni potrafili ją prawie odrobić, doprowadzili do wyniku 22:21, ale ostatnie piłki należały do ZAKSY.
W tiebreaku lepsza była utytułowana drużyna ZAKSY, ale pocieszające jest to, że "Wojskowi" pokazali się z bardzo dobrej strony
Czasu na odpoczynek drużyna nie będzie miała zbyt wiele, bo już 6 grudnia Czarni na wyjeździe zmierzą się z liderem, Jastrzębskim Węglem.

Tak prezentuje się tabela po 13. kolejce PlusLigi. Kolejno nazwa drużyny, rozegrane mecze, wygrane i przegrane