Świetny mecz koszykarzy Hydrotrucku Radom i rekordowa wygrana z rezerwami mistrza Polski. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Hydrotruck - Śląsk II
Fragment meczu Hydrotruck - Śląsk II Sylwester Szymczak
W niedzielnym meczu I ligi koszykarzy, Hydrotruck Radom nie dał szans Śląskowi II Wrocław.

Hydrotruck Radom - Śląsk II Wrocław 113:56 (23:8, 26:18, 34:13, 30:17)

Hydrotruck: Zegzuła 30 (4), Jeszke 16, Rojek 14 (2), Zalewski 10 (2), Sadło 10, Patoka 9 (1), Pietras 9 (1), Formella 8 (2), Sowa 4, Górzyński 3 (1).
Śląsk II: Leńczuk 9 (1), Bender 9, Piśla 8 (1), Wiśniewski 7, Adamczak 6, Siembiega 6, Korman 5, Bożenko 4 (1), Bereszyński 2, Mindowicz 0, Czempiel 0.
Z powodu kontuzji w ekipie z Radomia nie mogli zagrać kapitan, Daniel Wall i najlepszy strzelec, Kaheem Ransom. Ten ostatni doznał urazu w jednym z ostatnich treningów i nie wiadomo jak poważna jest kontuzja, kiedy wróci do gry. Mimo tych poważnych absencji, Hydrotruck zagrał bardzo dobry mecz.

Pierwsza kwarta to koncert Hydrotrucku jeśli chodzi o grę obronną. Rywale aż do 14 minuty zatrzymani zostali na 8 punktach. Gospodarze bronili bardzo dobrze, nie zostawiali przeciwnikowi miejsca i czasu na to, aby przygotowywać rzuty.
Przy lepszej obronie, Hydrotruck poprawił też skuteczność i bardzo szybko wypracował sobie przewagę 20 punktów. Na przerwę zespół schodził przy wynku 49:26.

Drugą połowę "trójką" otworzył Jakub Zalewski. Przewaga błyskawicznie urosła do 30 punktów, zaś w 29 minucie było już 78:37. Z taką przewagą radomski zespół nie prowadził już dawno. W ostatniej kwarcie na boisku pojawił się młody zawodnik, Wiktor Górzyński i za chwile popisał się trójką..

Wysoka wygrana nie poprawiła lokaty naszej drużyny. Hydrotruck po 31 kolejkach zajmuje trzecie miejsce z bilansem 22-9.
W niedzielę, 26 marca Hydrotruck na wyjeździe zagra z Kotwicą Kołobrzeg.