Sypnęło golami w Tymex Lidze okręgowej. Trzy kluby bez straty punktu. Liderem Warka! Zobaczcie zdjęcia i filmy

Maciej Kwiatkowski
Mecz Akcja Jastrzębia - Proch Pionki. Więcej zdjęć z tego meczu i innych w tej kolejce na następnych slajdach. Proch Pionki
W piątek w Kolonce rozpoczęła się 3. kolejka spotkań o mistrzostwo Tymex Ligi okręgowej. Miejscowa Jodła Jedlnia Letnisko wysoko przegrała z Szydłowianką Szydłowiec. Z wyjazdowego triumfu cieszyli się także zawodnicy Mazowsza Grójec i Prochu Pionki. Za to w pojedynku beniaminków Polonia okazała się lepsza od Wulkana. Liderem został KS Warka.

Piłkarze Tymex Ligi okręgowej zaimponowali skutecznością

Zobaczcie galerię zdjęć z meczów trzeciej kolejki Tymex ligi okręgowej

Jodła Jedlnia Letnisko – Szydłowianka Szydłowiec 0:6 (0:2)
Bramki: Duda 2, Hamera 2, Glibowski, Kucharczyk.
Jodła: Bochniewski (88. Skóra) - Czarnecki (46. Rutka), Gromski, Drachal, Jonczyński, A. Wójcik (46. Seledec), T. Oparcik (30. Królikowski), K. Oparcik, Świecielski, Skuza (70. Tolik), B. Wójcik (80. Skowroński).
Szydłowianka: Karyś – Drabik (Ziętkowski), Kumoch, Zieliński, Niewola (Matusiewicz), Pawelec (Bartosik), Glibowski (Kozicki), Sadza (Kucharczyk), Szymański (Wnuk), Hamer (Bodo), Duda.

Zawodnicy Jodły Jedlnia, a także kibice tego zespołu mocno wierzyli, że niespodziewane zwycięstwo w drugiej kolejce w Lipsku nad Powiślanką, nie było dziełem przypadku. Wtedy po golach Tomasza i Kamila Oparcików, triumfowali podopieczni Tomasza Dziubińskiego. Jak się miało okazać, Szydłowianka rozwiała te oczekiwania. Tylko do przerwy popularni „Niebiescy” dwukrotnie umieszczali piłkę w bramce gospodarzy. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do przyjezdnych. Ci wbili Jodle, kolejne cztery gole i zamknęli mecz z dorobkiem pół tuzina bramek! Po dwa trafienia na swoich kontach zapisali: Michał Duda i Adam Hamery, ale ozdoba meczu był gol niespełna 17-letniego Dawida Kucharczyka!

Gracja Tczów – Mazowsze Grójec 3:5 (1:3)
Bramki: Kosowski, Starzyk, Ogonowski – Nojek 3, Ostrowski, Wierzbicki.
Gracja: Wargacki - Woźniak (Walaszczyk 75), Korcz, Karasiński, Odzimkowski I. (Jeżmański 45), Kosowski (Chmurzyński 90), Ogonowski, Płaskociński (Gleguła 62), Starzyk, Szczepanik (Stawczyk 53), Strzelczyk.

W sobotę, jako pierwsi na boiska „okręgówki” wybiegli piłkarze: Gracji i Mazowsza. Co ciekawe, oba zespoły miały za sobą mistrzowskie mecze z KS Błotnica Stara. Gospodarzom udało się pokonać KS w stosunku 2:0, zaś podopieczni Jerzego Engela jr., z tym samym zespołem u siebie zremisowali… W bezpośrednim meczu rozegranym w Tczowie, padło aż osiem goli, ale z kompletu punktów cieszyli się przyjezdni. Bramki dla Mazowsza uzyskali: Mikołaj Nojek (hat-trik) oraz Kacper Ostrowski i Kamil Wierzbicki.

Polonia Iłża - Wulkan Zakrzew 4:0
Bramki: Jabłoński 2, Bajor, Kopciał.

W pojedynku beniaminków lepsza okazała się drużyna Polonii Iłża. Gospodarze nie pozostawili złudzeń Wulkanowi i rozgromili rywala 4:0. Do przerwy z dwóch goli cieszył się 17-letni Jakub Jabłoński. Ozdoba meczu był gol na 3:0, w wykonaniu Wojciecha Bajora. - Huknął nie do obrony - przyznał Maciej Dębiec, prezes Polonii. Wynik ustalił Paweł Kopciał. -

Rezultat może zbyt wysoki, bo Wulkan zwłaszcza z kontrataków miał swoje szanse, ale to my zasłużenie wygraliśmy.

- dodał prezes Dębiec. Polonia tym razem zagrała bez swojego atutowego golkipera, a więc Patryka Czarnoty, którego godnie zastąpił Przemysław Wojciechowski.

Akcja Jastrzębia - Proch Pionki 1:3 (0:0)
Bramki: Wcibisz - Krawczyk, Bojek, Denkiewicz.

Miłe, złego początki. Tak wyglądał mecz beniaminka Akcji z Prochem. Gospodarze na początku drugiej części gry objęli prowadzenie, bo do bramki Prochu trafił Sebastian Wcibisz. Radość podopiecznych Wojciecha Gędaja nie trwała długo. Zaledwie cztery minuty póżniej, osłabiony kadrowo Proch uzyskał kontaktowego gola. Z niego cieszył się Mateusz Krawczyk. W 74 minucie miała miejsce przełomowa, dla losów rywalizacji sytuacja. Rzut karny został przyznany przyjezdnym, a pewnie "jedenastkę" na bramkę zamienił Michał Bojek. Za to rezultat w doliczonym czasie meczu ustalił Kamil Denkiewicz.

Oceny trenerów: Materiał dzięki Facebook/Proch Pionki
Paweł Górak - trener Prochu

Wojciech Gędaj - trener Akcji I Jastrzębia

KS Błotnica – KS Warka 0:6 (0:3)
Bramki: Madej 3., Skowroński, Puzianowski, Grocki.

Klub Sportowy Warka udając się do Błotnicy miał w pamięci domowy remis z zespołem z Błotnicy, jeszcze z rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Wówczas wynik uznano za dużego kalibru niespodziankę. Tym razem takowej nie było. Już do przerwy faworyci trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców. Po zmianie stron inicjatywa w dalszym ciągu należała do gości, którzy do swojego konta bramkowego dorzucili następne trzy trafienia. Co ciekawe trzykrotnie golkipera gospodarzy pokonywał Michał Madej! Za każdym razem zawodnik uczynił to w inny sposób. Najpierw po zespołowej akcji, następnie z rzutu karnego, a już po przerwie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Zodiak Sucha – Orzeł Wierzbica 3:4 (0:2)
Bramki Kowalczyk, Wójcik z karnego, Wójcik - dla Zodiaka
Zodiak: Młodziński - S.Cybulski (Turzyński ), Gajda, Nowak, K.Cybulski , Strzelecki , Sitarek (Kowalczyk), Wielgus (Kawecki), Liadryk (Moskwa), Jasiński , Wójcik

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – Powiślanka Lipsko 1:3

Królewscy Jedlnia – Centrum Radom 1:2(1:2)
Bramki: Skłabania 7, Zakrzewski 19 - dla Centrum.