Szczypiorniści Delty Radom gorsi do AZS Anilana Łódź

/W.Ł./
Bartłomiej Kacprzak (z piłką), rozgrywający Delty Radom w meczu z AZS Anilaną zdobył pięć bramek. Łukasz Wójcik
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Delta Radom przegrała w AZS Anilaną Łódź 23:28.

Do meczu inaugurującego drugą rundę radomianie przystąpili w optymistycznych nastrojach. Niestety podobnie jak w Łodzi drużyna Delta zeszła z boiska pokonana. Kto wie jakim rezultatem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie kontuzja najlepszego strzelca Delty, Piotra Rojka. Uraz wyeliminował go niemal zupełnie z gry w drugiej połowie.

- Ambicji i woli walki nam nie zabrakło. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niezła. Początek drugiej odsłony bardzo dobrze nam się ułożył, bo dogoniliśmy rywali i mieliśmy małą przewagę. Niestety niepotrzebnie przydarzył nam się przestój, który trwał 10 minut. Cały zespół zasłużył na pochwały, szczególnie za grę w obronie. Z dobrej strony pokazali się również bramkarze - mówił po meczu Mariusz Grela, trener Delty.

W innych meczach: Trójka Ostrołęka - Słoneczny Stok Białystok 34:32, AZS UW Warszawa - Piaski Legionowo 40:20, AZS AWF Biała Podlaska - Pabiks Pabianice 38:16, Włókniarz Konstantynów Łódzki - AZS Lublin 24:25.

1. Warszawa 10 20 338:248
2. Biała Podl. 10 17 318:234
3. Anilana 10 15 327:262
4. Stok 10 10 295:311
5. Trójka 10 11 323:312
6. DELTA 10 8 254:283
7. Pabiks 10 6 226:284
8. Włókniarz 10 6 262:277