Sześć medali zapaśników Olimpijczyka Radom

/sid/
Są trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy krążek w mistrzostwach Polski juniorów w stylu klasycznym. Ekipa Olimpijczyka zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej rozegranych w Miastku mistrzostw.

Przed rozpoczęciem mistrzostw trenerzy Olimpijczyka oceniając szanse swoich podopiecznych mówili o dwóch medalach. Tym czasem radomscy zapaśnicy osiągnęli wielki sukces, zdobywając aż sześć medali, w tym trzy złote i triumfując w klasyfikacji drużynowej.

Znakomity występ radomian w Miastku rozpoczął Przemysław Piątek, startujący w kategorii wagowej 50 kg. Podopieczny Zdzisława Kolanka okazał się "czarnym koniem" mistrzostw i wywalczył złoty medal. Jeszcze lepiej zaprezentowali się zawodnicy Olimpijczyka w kategorii 66 kg, rozgrywając wewnętrzny pojedynek o złoty medal. W finale spotkali się Michał Kośla i Kamil Smorongiewicz. Zwyciężył Kośla, zdobywając dla radomian drugi złoty medal.
Nie zawiódł reprezentant Polski, Arkadiusz Kułynycz. W finałowej walce kategorii 74 kg pokonał Daniela Stępnia z Legii Warszawa.

Kolejne dwa medale zawodnicy Olimpijczyka zdobyli w kategorii 120 kg. Srebrny medal zdobył Jakub Falkiewicz, który uległ w finale Mateuszowi Fafińskiemu z AZS AWF Warszawa, a brązowy medal wywalczył Jakub Rywacki, wychowanek Orlika Wierzbica, startujący obecnie w barwach Olimpijczyka. W tej samej kategorii piąte miejsce zajął Michał Dryja z Wierzbicy. Lokaty w czołówce przypadły także Tomaszowi Ulewińskiemu z Wierzbicy (5. miejsce w kategorii 96 kg), oraz reprezentantom Olimpijczyka, Mateuszowi Słomińskiemu (5. miejsce w kat. 55 kg), Konrad Kośla (8. miejsce w kat. 66 kg), Paweł Walewski (8. miejsce w kat. 84 kg) i Mateusz Jung (9. miejsce w kat. 84 kg).