MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku nominowana w ogólnopolskim konkursie - Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku

Janusz Petz
Janusz Petz
Szkoła drzewna w Garbatce - Letnisko została uznana za jedną z ciekawszych realizacji inwestycyjnych w oświacie w skali kraju.
Szkoła drzewna w Garbatce - Letnisko została uznana za jedną z ciekawszych realizacji inwestycyjnych w oświacie w skali kraju. archiwum Echa Dnia
Trwa głosowanie na najciekawsze budowy i modernizacje w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Wśród nominowanych są dwie inwestycje zrealizowane przez Sejmik Województwa Mazowieckiego – szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku i szpital Drewnica w Ząbkach. Plebiscyt internetowy trwa do 9 maja.

Szkoła drzewna w garbatce – Letnisku nominowana w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”

Już po raz 28. zostaną wyłonieni laureaci konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Są w nim nagradzane lub wyróżniane nowo wybudowane obiekty oraz budynki zmodernizowane. W tegorocznej edycji o zwycięstwo powalczą dwie inwestycje finansowane przez samorząd województwa mazowieckiego – modernizacja Szkoły Drzewnej i Leśnej im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku oraz modernizacja Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica w Ząbkach.
 
Do głosowania na obie placówki zachęca marszałek Adam Struzik. – Szkoła w Garbatce i szpital Drewnica to nasze powody do dumy. „Drzewna” jest najnowocześniejszą szkołą branżową tego typu w Europie, a szpital w Ząbkach to proekologiczna, przyjazna pacjentom i jedna z najnowocześniejszych w Polsce placówek leczenia zdrowia psychicznego. Wspieranie przez samorząd województwa mazowieckiego takich inwestycji pokazuje, że zarówno edukacja, jak i ochrona zdrowia są naszym priorytetem.

Czytaj także:

Szkoła Drzewna i Leśna w Garbatce-Letnisku działa pod auspicjami samorządu województwa mazowieckiego od 2018 r. Już rok później samorząd Mazowsza kupił działkę o powierzchni ponad 3,1 ha pod budowę nowej siedziby. Na ten cel władze regionu przeznaczyły ponad 4,3 mln zł. Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2022 i trwały niecałe dwa lata. Inwestycja kosztowała ponad 116,5 mln zł i w całości została sfinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego.

– Przejmując tę placówkę kilka lat temu, mieliśmy jasno sprecyzowany cel – stworzyć najnowocześniejszą szkołę drzewną w Polsce. Nowa siedziba szkoły robi wrażenie, a my wiemy, że było warto. Stworzyliśmy warunki, których mogą pozazdrościć nam inne szkoły. Śmiało mogę powiedzieć, że są to standardy światowe – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.
 
Kompleks składa się z czterech części – oświatowej, warsztatowej, sportowej i internatu dla ponad 130 uczniów, z kuchnią i stołówką. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 10 tys. m2. W placówce znajdują się nowoczesne pracownie, m.in. tapicerska, dwie pracownie ręcznej obróbki drewna, sala renowacji i szycia, pracownie dekarska, ciesielska, obróbki CNC, modelarnia, sala wykładowa, 2 sale konferencyjne, pracownie informatyczne i językowe, hala widowiskowo-sportowa.

W budynku zostały zastosowane nowoczesne i przyjazne środowisku technologie. Powstały nowe drogi, chodniki, dojazdy i mała architektura. Nowa siedziba jest nie tylko funkcjonalna, lecz także estetyczna. W projekcie zainspirowano się stylem architektury drewnianej, zwanym nadświdrzańskim.

Głosować można w tym miejscu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie