Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła z Nowej Wsi uczestniczy w kolejnym projekcie

Ewa MALOWANIEC
Szkoła z Nowej Wsi uczestniczy w kolejnym projekcie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi uczestniczy w Projekcie "SZKOŁA KLUCZOWYCH KOMPETENCJI" - Program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski Wschodniej" realizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lidera Projektu, Partnera Wyższą Szkołę Biznesu im. bpa Jana Chrapka w Radomiu.

Projekt finansowany jest z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Jego celem jest zwiększenie dostępności do rozwoju kompetencji kluczowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym.

UMOWA W LUTYM

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi złożył wniosek aplikacyjny i zakwalifikował się wśród 10 szkół województwa mazowieckiego. Umowę podpisano w dniu 11.02.2009 roku. W ramach projektu w celu doskonalenia nabywanych przez uczniów kompetencji kluczowych zorganizowane zostaną: Wakacyjne Obozy Naukowe, Koła Naukowe, Studium Kompetentnych Liderów, Przedsiębiorstwo Symulacyjne, konkursy na opracowanie projektów przedsięwzięć w poszczególnych szkołach.

Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2012 roku. W jego realizacji będą uczestniczyć uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.
SEMINARIUM

27 lutego 2009 roku odbyło się w naszej szkole seminarium, prezentujące podstawowe założenia projektu. Prezentacji programu dokonała Alina Reszka - koordynator merytoryczny projektu, przedstawiciel Wyższej Szkoły Ekonomiki i Innowacji w Lublinie - Lidera projektu.

Wielu cennych informacji udzielił Stanisław Kopeć - również przedstawiciel Lidera projektu. Znaczenie kompetencji kluczowych w życiu każdego człowieka omówili: Mirosław Wąsik, Dawid Maciejewski i Marcin Kiljański - przedstawiciele Partnera projektu - Wyższej Szkoły Biznesu imienia bpa Jana Chrapka w Radomiu.

W seminarium uczestniczyli także: Jerzy Kaźmierczak - przewodniczący Rady Powiatu, Marian Górski - wicestarosta powiatu grójeckiego, Jan Traczyk - naczelnik wydziału zdrowia i edukacji w Starostwie Powiatowym w Grójcu, Sławomir Słabuszewski - wójt gminy Goszczyn, Marzanna Skoczek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu, Andrzej Mazur - naczelnik Urzędu Skarbowego w Grójcu, Joanna Zelman - przewodnicząca Rady Rodziców i Andrzej Marek - wiceprzewodniczący Rady Rodziców przy ZSP w Nowej Wsi, Danuta Borowiec - dyrektor ZSP w Nowej Wsi, Elżbieta Wojtera - wicedyrektor ZSP w Nowej Wsi oraz nauczyciele ZSP w Nowej Wsi.

DYSKUSJA

W czasie dyskusji, która wypełniła drugą część seminarium, podkreślano zasadność przystąpienia do projektu i wskazywano korzyści, jakie osiągną uczniowie. Rozwijanie kompetencji kluczowych wzmocni pozycję przyszłych absolwentów na lokalnym i regionalnym rynku pracy, pozwoli bardziej świadomie kształtować własną przyszłość, również w kontekście przynależności do własnego otoczenia, kraju, Unii Europejskiej, a nawet świata.

Przecież nie wiemy, jakie cele zapragną postawić sobie w przyszłości uczniowie naszej szkoły, a dotychczasowe osiągnięcia wielu naszych absolwentów napawają nas dumą i pozwalają przypuszczać, że kolejne pokolenia, jeszcze bardziej świadome swej wiedzy, umiejętności i kompetencji, nie zawiodą pokładanych w nich oczekiwań i przyczynią się do wzmocnienia prestiżu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie