Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka w powiecie zwoleńskim. Wsparcie popłynęło do czterdziestu osób

OPRAC.:
Patryk Samborski
Patryk Samborski
W tym roku zwoleńscy wolontariusze Szlachetnej Paczki zgromadzili paczki dla 38 rodzin oraz dwóch seniorów, którzy nie zostali wcześniej oficjalnie zakwalifikowani do akcji, ale bardzo potrzebowali pomocy. W akcję zaangażowały się też władze powiatu.
W tym roku zwoleńscy wolontariusze Szlachetnej Paczki zgromadzili paczki dla 38 rodzin oraz dwóch seniorów, którzy nie zostali wcześniej oficjalnie zakwalifikowani do akcji, ale bardzo potrzebowali pomocy. W akcję zaangażowały się też władze powiatu. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu
W dniach 16-17 grudnia, w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, samorząd powiatu zwoleńskiego wraz z podległymi jednostkami i szkołami ponadpodstawowymi, zjednoczyli swoje siły, aby dostarczyć pomoc potrzebującym. Weekend Cudów stał się świadectwem ogromnej solidarności i współpracy lokalnej społeczności.

Szlachetna Paczka w powiecie zwoleńskim. Wsparcie popłynęło do czterdziestu osób

Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, wraz z wszystkimi podległymi mu jednostkami organizacyjnymi, po raz kolejny włączył się w akcję Szlachetnej Paczki. Pomoc została zorganizowana dla samotnej seniorki, utrzymującej się z niewielkiej emerytury i zasiłków. - Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim pokazanie, że w naszej społeczności nie ma miejsca na obojętność. Każdy gest, każda paczka, to sygnał, że pamiętamy o tych, którzy potrzebują wsparcia – podkreśla Stefan Bernaciak, starosta zwoleński.

Dzięki wspólnym wysiłkom, udało się zebrać żywność, środki higieny, pościel, a nawet nową kuchenkę gazowo-elektryczną dla starszej kobiety. Koordynacją paczki zajęło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zwoleniu. - Jesteśmy niezwykle dumni z tego, jak nasza społeczność zjednoczyła się, by przygotować tę paczkę. Każdy przedmiot w niej ma za zadanie nie tylko zaspokoić podstawowe potrzeby seniorki, ale także przynieść jej uśmiech i poczucie, że ktoś o niej pamięta. Oprócz wybranej rodziny pomogliśmy również innym osobom i to jest dla nas jeszcze większa satysfakcja – mówi Barbara Śliwa, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zwoleniu.

Swoją paczkę przygotował też Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych imienia Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu. Społeczność szkolna z empatią i zaangażowaniem odpowiedziała na potrzeby rodziny z trójką dzieci, która zmaga się z ciężką chorobą matki. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji przekazali żywność, środki czystości, ubrania, obuwie zimowe oraz kuchenkę gazową. - To ważne, by w trudnych chwilach pokazać rodzinom, że nie są same - podkreśla Mateusz Pindakiewicz, lider Szlachetnej Paczki, nauczyciel ZSR-T w Zwoleniu.

Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Kochanowskiego w Zwoleniu oraz Biblioteka Pedagogiczna zorganizowały zbiórkę dla emerytowanej nauczycielki. Paczka zawierała nie tylko podstawowe artykuły, jak żywność czy środki czystości, ale również robota kuchennego, radio, odzież, pościel, krzesła, garnki, szklanki oraz zestaw kosmetyków. Uczniowie dodali również małą choinkę, przystrojoną karteczkami z życzeniami.- Dzięki hojności darczyńców, jak co roku udało nam się pomóc nie tylko tej rodzinie, którą wybraliśmy, ale także innej i to jest powód do dumy oraz radości – zaznacza Katarzyna Dypa, nauczycielka LO w Zwoleniu i opiekunka szkolnego wolontariatu.

Warto dodać, że magazyn tegorocznej Szlachetnej Paczki, ulokowany w hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, zgromadził paczki dla 38 rodzin oraz dwóch seniorów, którzy nie zostali wcześniej oficjalnie zakwalifikowani do akcji, ale bardzo potrzebowali pomocy. Obsługą magazynu w czasie Weekendu Cudów zajmowali się wolontariusze, w tym uczniowie lokalnych szkół, liceum i technikum. Finał akcji stał się nie tylko okazją do niesienia pomocy, ale także świadectwem niezwykłej siły wspólnoty i solidarności w powiecie zwoleńskim. - To, co udało się osiągnąć, przekracza granice zwykłej pomocy. Jest dowodem na to, że nasza wspólnota potrafi być jednością w dążeniu do dobra. Każdy, kto przyczynił się do tej akcji, jest bohaterem – podsumowuje wicestarosta Waldemar Urbański.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie