Sztafeta z Pauliną Paluch spod Jedlińska, nie awansowała do finału w Tokio. Przegrały o ułamek sekundy

Sylwester Szymczak
Niestety sztafeta nie awansowała do finału
Niestety sztafeta nie awansowała do finału fot. Lukasz Kalinowski/East News
Niestety Paulina Paluch, lekkoatletka z Jankowic koło Jedlińska nie wywalczy medalu podczas Igrzysk w Tokio. Sztafeta 4x100 metrów, w której pobiegła, zajęła czwarte miejsce w eliminacjach.

Polski w noc ze środy na czwartek (5.08) pobiegły w następującym składzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska. Uzyskały czas 43.09 sekundy. To był najlepszy ich wynik w sezonie, ale niestety nie wystarczył on do wywalczenia kwalifikacji do finału. Nasza czwórka zajęła czwarte miejsce. Zabrakło 0.3 sekundy do Chinek, które z trzeciego miejsca w tym biegu zakwalifikowały się do piątkowego finału. Wygrały Brytyjki z czasem 41,55 s.