/pip/
Pierwsze kroki na boisku Rafał stawiał pod okiem taty  -trenera Krzysztofa Wolskiego.
Pierwsze kroki na boisku Rafał stawiał pod okiem taty -trenera Krzysztofa Wolskiego. Fot. Piotr Wojnowski
Rafał Wolski, młody piłkarz z Głowaczowa po udanym debiucie w reprezentacji Polski do lat 17 został powołany na zgrupowanie Kadry Polski, które odbędzie się w dniach 22 luty - 1 marca we Włoszech.

Młody zawodnik został zauważony przez trenera reprezentacji U-17 Dariusza Wójtowicza podczas turnieju piłkarskiego w Szczecinie, gdzie drużyną Legii z rocznika 1992 zajął pierwsze miejsce. Od razu dostał powołanie na zgrupowanie w Pogorzelicy, gdzie w debiucie zdobył bramkę. Zgrupowanie we Włoszech jest kolejnym etapem przygotowań do drugiej fazy eliminacji Mistrzostw Europy.

Rafał Wolski ma 17 lat. Przygodę z piłką nożną zaczął osiem lat temu, w turnieju "Z podwórka na stadion", gdzie z drużyną zajął drugie miejsce. Pierwszy tytuł króla strzelców wywalczył w 2003 roku, podczas Turnieju imienia Marka Wielgusa w Iławie. W dorobku na już ponad 20 tytułów najlepszego strzelca i zawodnika, wywalczonych w wielu turniejach. W kadrze Mazowsza zadebiutował w 2005 roku. Wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Jastrząb Głowaczów, obecnie jest zawodnikiem Legii Warszawa. Gra na pozycjach ofensywnego pomocnika lub napastnika.