Tancerze CMG z Radomia są bezkonkurencyjni! Po raz kolejny...

  Tancerze CMG z Radomia są bezkonkurencyjni! Po raz kolejny obronili tytuł Mistrza Polski

  Ewelina WITKOWSKA

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W Elblągu formacja CMG Radom obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w stylu latynoamerykańskim powyżej 15 lat.

  W Elblągu formacja CMG Radom obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w stylu latynoamerykańskim powyżej 15 lat. ©archiwum

  Podopieczni Akademii Tańca CMG Radom Moniki i Cezarego Gruszków coraz wyżej podnoszą poprzeczkę. Tylko we wrześniu zdobyli dwa pierwsze miejsca podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Federacji Tańca Sportowego w Elblągu. W Kraśniku natomiast zdobyli tytuł Mistrzów Polski Formacji Tanecznych powyżej 15 lat.
  W Elblągu formacja CMG Radom obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w stylu latynoamerykańskim powyżej 15 lat.

  W Elblągu formacja CMG Radom obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w stylu latynoamerykańskim powyżej 15 lat. ©archiwum

  Tancerze z CMG Radom mają doświadczenia z różnych parkietów. Są kilkukrotnymi Mistrzami Polski formacji latynoamerykańskich w kategorii do 15 lat. Od czterech lat tańczą w starszej kategorii wiekowej i tu też już mają tytuły.

  BEZKONKURENCYJNI

  W sobotę, 20 września w Kraśniku tancerze z Radomia zdobyli tytuł Mistrzów Polski Formacji Tanecznych powyżej 15 lat w kategorii tańców latynoamerykańskich. Zmagania odbywały się pod opieką Polskiego Towarzystwa Tanecznego, a galę finałową poprowadziła Iwona Pavlovic.

  Akademia Tańca CMG do rywalizacji wystawiła dwie swoje formacje.
  W kategorii do 15 lat w stylu LA wystartowała formacja CMG Sweet Dance, a w kategorii powyżej 15 lat w stylu LA CMG Radom. - Nasi młodzi tancerze ze Sweet Dance wywalczyli drugie miejsce, a tancerze CMG Radom byli bezapelacyjnie najlepsi i wygrali całe mistrzostwa z samymi jedynkami od sędziów - mówi Dariusz Lipiec z CMG Radom.

  W kategorii powyżej 15 lat CMG Radom było bezkonkurencyjne. - Ich niezwykle żywiołowy układ taneczny był bardzo dobrze przyjęty przez kraśnicką publiczność. Należy również podkreślić, że ich występ niezwykle ciepło przyjęła prowadząca galę finałową Iwona Pavlovic - dodaje Dariusz Lipiec.

  PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO

  Tydzień wcześniej tancerze wytańczyli dwa pierwsze miejsca podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Federacji Tańca Sportowego. Impreza odbyła się 13 września w Elblągu.
  Formacje radomskie zdobyły mistrzowskie tytuły w kategorii do 15 i powyżej 15 lat w stylu latynoamerykańskim. W pierwszej tytuł Mistrza Polski wywalczyła formacja Sweet Dance, a w drugiej, ubiegłoroczny tytuł, obroniła formacja CMG Radom.

  - Warto wspomnieć, że dublet w dwóch kategoriach ostatni raz tancerze z Akademii Tańca CMG wywalczyli w 1996 roku w Spale - chwali tancerzy Dariusz Lipiec. - CMG Radom w kategorii powyżej 15 lat zdobył wśród ocen sędziowskich same pierwsze miejsca. Warto również podkreślić, że Akademia Tańca CMG zwyciężyła także w kategorii klubów tanecznych w Polsce. Formacja taneczna CMG Radom uzyskała zaś nominację reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

  PRACA PRZYNOSI EFEKTY

  Tancerze nie spoczywają na laurach. Swoje doświadczenie zdobywają poza granicami Polski. Brali udział w turniejach między innymi w Austrii i na Węgrzech. Wyjeżdżali na taneczne mistrzostwa Europy. - Tańczą ze sobą od 2006 roku, niektórzy zaczynali jeszcze jako przedszkolaki - mówi Cezary Gruszka, współwłaściciel szkoły.

  Jak dodaje Cezary Gruszka, jest dumny ze swoich tancerzy i ich dokonań. - To ciężka praca zarówno tancerzy jak ich rodziców. To grupa przez lata wyselekcjonowana. Trudno obecnie znaleźć młodzież, która jest skupiona na czymś przez tyle lat. A taniec to praca na lata - mówi.
  Obecnie tancerze przygotowują się do Mistrzostw Świata w grudniu w Niemczech oraz Mistrzostwa Europy w maju przyszłego roku. 25 października wyjeżdżają na Węgry na międzynarodowe zawody Zolla Open, a 29 listopada powalczą w Austrii o Puchar Dunaju.

  Zdobyte tytuły są znakomitym prezentem dla Akademii Tańca CMG, która w tym roku obchodzić będzie swoje 25-cio lecie. Z tej okazji właściciele szkoły przygotowują uroczyste spotkanie z tej okazji. - Zapraszamy na spotkanie wszystkich obecnych i byłych tancerzy naszej szkoły na spotkanie, które odbędzie się 22 listopada w siedzibie naszej szkoły przy ulicy Biznesowe - zachęca Cezary Gruszka.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ