Tancerze ze szkół Rockstep i Idol - Mistrzami Polski! (zdjęcia)

/mod/
Natalia Krzyk i Weronika Wnukowska ze szkoły Rockstep wywalczyły mistrzostwo Polski w kategorii duety do 11 lat.
Na podium stawali uczniowie Szkoły Tańca Rockstep Moniki i Tomasza Giermudów i Fabryki Tańca Idol Jakuba Pankowskiego i anety Czarneckiej.

Jagoda Brzezińska z Fabryki tańca Idlo wywalczyła mistrzostwo Polski w kategorii solistek do 11 lat.

W ostatni weekend w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski IDO Hip Hop. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. Podczas nich nie zabrakło tancerzy z Radomia.

W imprezie wzięło udział aż 1600 tancerzy z 52 klubów z całej Polski. Mistrzami Polski w poszczególnych kategoriach zostali tancerze z Rockstepu: Jakub Błędowski (solo chłopców 12-15 lat ), Natalia Krzyk i Weronika Wnukowska (duety do 11 lat). Tytuł wicemistrzów Polski w kategorii mini formacji do 11 lat zajęła grupa , dzieci Rockstep.

Pozostali zawodnicy walczyli w ścisłych finałach. Piąte miejsce zajęła Formacja Junior, piąte miejsce wywalczyła także Mini Formacja Roskstep Senior. Piąte miejsce przyznano Mini formacji Rockstep Junior. Szóste miejsce przypadło w udziale Patrycji Winiarskiej (solo junior). Siódme miejsce wywalczyli Rafał Ziółek i Jakub Błędowski (duet junior). Siódme miejsce zajęły Anna Kaczmarska i Aleksandra Berus (duet senior). Dziewiątą pozycję wywalczyła formacja Rockstep Senior.

Doskonale zaprezentowali się również tancerze z Fabryki Tańca "Idol", trenowani przez Anetę Czarnecką i Jakuba Pankowskiego. Mistrzynią Polski w kategorii solistek do 11 lat została reprezentantka tej szkoły- Jagoda Brzezińska. W kategorii juniorek 12-15 lat tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła Barbara Dobrzańska zaś. Równie godnie honoru Radomia bronili chłopcy. Filip Krajewski zajął czwarte miejsce (solo do 11 lat), Maksymilian Wojtowicz zdobył szóste miejsce (solo 12-15 lat). Nie zawiodły również grupy, zdobywając czołowe lokaty: Mini Formacja do 11 lat zajęła trzecie miejsce. Formacja do 11 lat zajęła piąte miejsce, a Mini Formacja 12 - 15 lat czwarte. Swój debiut miała Formacja IDOL w kategorii powyżej 31 roku życia, która zdobyła czwartą lokatę i tym samym otrzymała kwalifikację na Mistrzostwa Europy.

Zarówno tancerze Idola jak i Rockstepu zostali zakwalifikowani do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata, które odbędą się w tym roku w Danii i Austrii.