"Taniec z Gwiazdami" - Joanna Mazur już wygrała! Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, podarował mieszkanie uczestniczce "Tańca z Gwiazdami" Joannie Mazur. Lekkoatletka ze Szczucina, multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 roku, bierze udział w "Tańcu z Gwiazdami" na antenie Polsatu.

Kim jest Joanna Mazur?

29-letnia zawodniczka została uhonorowana tytułem najlepszej lekkoatletki niepełnosprawnej w Polsce w 2017 roku. W programie "Taniec z Gwiazdami" jej partnerem jest Jan Kliment. Wraz z nim walczyła już w siódmym tygodniu obecnej edycji, a jedną z ich rywalek na parkiecie była inna przedstawicielka świata sportu, była tenisistka Agnieszka Radwańska. Była, gdyż tańcząca ze Stefano Terazzino krakowianka odpadła w 7. odcinku programu.

Pochodząca z położonego w Małopolsce Szczucina Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok w wieku 7 lat, a jako 13-latka całkowicie go utraciła. Po zakończeniu studiów rozpoczęła treningi biegowe w towarzystwie osoby prowadzącej podczas biegu.

W 2016 na mistrzostwach Europy w Grosotto zdobyła dwa pierwsze medale, a w ubiegłym roku w Berlinie kolejne na czterech dystansach. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 200 m awansowała do półfinału. W 2017 roku zdobyła trzy medale na mistrzostwach świata: złoto na 1500, srebro na 800 i brąz na 400 metrów.


Mieszkanie dla Joanny Mazur

Widzowie i jurorzy „Tańca z Gwiazdami” oniemieli, gdy w jednym z poprzednich odcinków zobaczyli, w jakich warunkach mieszka pochodząca ze Szczucina zawodniczka. To mały pokój ze wspólną łazienką w internacie w Krakowie.

- Joanka, ty taka złota jesteś, a tak skromnie mieszkasz - mówił Jan Kliment. - Było widać, że ona się bardzo krępuje. Niewidoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz! Dla mnie to jest coś koszmarnego - dodał wstrząśnięty.

W internecie natychmiast ruszyła zbiórka dla uczestniczki programu, ale - jak się okazuje - już nie jest ona konieczna.

Mieszkanie dla Joanny Mazur

Zbigniew Jakubas wszedł bowiem na scenę podczas piątkowego programu "Taniec z Gwiazdami" i wzruszony przekazał Joannie Mazur symboliczny klucz do mieszkania przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie. - A ponieważ wiem, że pani planuje powiększenie rodziny, to mam jeszcze jedną dobrą wiadomość - na parterze bloku, w którym jest to mieszkanie będzie żłobek i przedszkole, tak więc będzie pani miała bardzo blisko - dodał deweloper.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ: