Tauron Liga. Legionovia Legionowo przegrała 0:3 z E.LECLERC MOYA Radomka. Była to czwarta kolejna wygrana radomskiego zespołu

Włodzimierz Łyżwa
Janisa Johnson została najlepszą siatkarką meczu Legionovia - E.Leclerc Moya Radomka. pls.pl
W meczu Tauron Ligi siatkarek, Legionovia Legionowo przegrała 0:3 z E.LECLERC M0YA Radomka Radom. MVP meczu została Janisa Jonhson.

Legionovia Legionowo - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 0:3 (20:25, 22:25, 22:25
Legionovia: Grabka 2, Tokarska 6, Oliveira Souza 13, Rivero 9, Stafford 8, Różański 9, Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba.
E.LECLERC MOYA Radomka: Skorupa 2, Honorio 18, Twardowska 6, Johnson 13, Picussa 3, Łukasik 10, Molenda (libero) oraz Bałucka 1.
MVP meczu: Janisa Johnson.

Po zakażeniach koronawirusem i pobycie w kwarantannie siatkarki E.LECLERC MOYA Radomka wróciły do treningów. Zaledwie po kilku treningach sztab szkoleniowy radomskiego zespołu zdecydował się rozegrać mecz ligowy z groźną Legionovią w Legionowie.
Radomianki zagrały bardzo dobrze i bez straty seta wygrały na trudnym terenie.
W radomskim zespole zabrakło libero Agaty Witkowskiej. Na tej pozycji zastąpiła radomską siatkarkę, Julita Molenda. Po innych pozycjach już było bez zmian.

Pierwszy set pod wyraźne dyktando radomianek, które prowadziły 4;2, 7:4, 10:6, 16:10, 19:12, 23:16. Przy stanie 24:20 radomski szkoleniowiec zdecydował się wprowadzić na parkiet Izabelę Bałucką, środkową bloku. Nasza rozgrywająca Katarzyna Skorupa wystawiła piłkę właśnie do tej siatkarki, a zdobyła 25 punkt.

Drugi set już bardziej wyrównany. Przy stanie po 20, radomianki odskoczyły na dwa punkty, 22:20. Legionovia szybko wyrównała na po 22. Trzy ostatnie punkty już zdobyły radomianki, a ostatni 25 blokiem Katarzyna Skorupa, która zatrzymała atak Olivii Różański.

Trzeci set zaczął się pod dyktando gospodyń, które już prowadziły 18:14, 21:17. Radomianki nie dały za wygraną. Szybko wyrównały na po 21, później było po 22. Tak jak w drugim secie, trzy ostatnie punkty padły łupem radomianek. Ostatni 25 zdobyła Justyna Łukasik z przechodzącej piłki.

Kolejny ligowy mecz radomianki mają rozegrać w poniedziałek, 2 listopada o godzinie 17.30 w hali przy ulicy Narutowicza 9 z Jokerem Świecie.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami