Tauron Liga: Oto, dlaczego siatkarki Moya Radomki Radom przegrały z Chemikiem Police. Zobacz zdjęcia i statystyki

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom nie sprostały Chemikowi Police.
Siatkarki Moya Radomki Radom nie sprostały Chemikowi Police. Echo Dnia
W meczu 5. kolejki Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom nie sprostały Chemikowi Police. Radomianki przegrały na swoim terenie 0:3.

W punktowych blokach Radomka wygrała z Chemikiem 9:8. W skuteczności ataku przewaga policzanek była minimalna (39% do 38%). Co ciekawe radomianki lepiej przyjmowały zagrywkę rywalek, gdyż miały 48% skutecznych odbiorów, zaś Chemik tylko 37%.
Co zatem zdecydowało o porażce zespołu z Radomia? To przede wszystkim ataki z kontry. Z ponowień Chemik zdobył 27 punktów, czyli więcej niż jednego seta. Tymczasem gospodynie po kontratakach zdobyły zaledwie 18 oczek.
Najwięcej punktów w meczu zdobyła Bruna Honorio. Atakująca Chemika wywalczyła 18 punktów. Z kolei Agnieszka Korneluk miała na swoim koncie 11 oczek. W ekipie z Radomia najlepiej punktowały Hilary Johnson i Monika Gałkowska. Obie wywalczyły po 10 pkt.

- Miałyśmy swoje szanse w tym meczu. Ale Chemik okazał się silniejszy i wygrał bez starty seta. Musimy wzmocnić swoją ofensywę. Bez tego nie będzie zwycięstw – skomentowała Natalia Murek, przyjmująca Radomki.

Podopieczna trenera Stefano Micoliego zdobyła w tym spotkaniu dziewięć punktów, mając 35 procentową skuteczność w ataku oraz 46 – procentową liczbę udanych zagrań w przyjęciu zagrywki rywalek. Była dwukrotnie blokowana oraz dwa razy popełniła błąd przy wyprowadzaniu akcji.

Kolejny mecz o punkty radomianki rozegrają na wyjeździe. W poniedziałek 13 listopada Radomka powalczy w stolicy Dolnego Śląska, a rywalkami będzie Volley Wrocław. Początek rywalizacji o godzinie 20:30.