Tauron Liga. Zwycięski pojedynek siatkarek Moya Radomki Radom ze Stalą Mielec na zdjęciach. Zobacz galerię

Maciej Kwiatkowski
Moya Radomka Radom w czterech setach uporała się ze Stalą Mielec
Moya Radomka Radom w czterech setach uporała się ze Stalą Mielec Maciej Kwiatkowski
W drugim meczu sezonu Tauron ligi Moya Radomka Radom odniosła pierwsze zwycięstwo. Podopieczne Stefano Micoliego uczyniło to od razu za trzy punkty. Zobacz niesamowite zdjęcia z tego spotkania.

Kulisy triumfu Radomki na zdjęciach

Zawodniczki Moya Radomki Radom najpierw mocno rozczarowały swoją postawą licznie zgromadzonych w hali RCS-u kibiców. Porażka w secie otwarcia nad beniaminkiem, już sama w sobie stanowiła niespodziankę, ale jeszcze większą okazały sie rozmiary triumfu przyjezdnych. Stal doskonale weszła w mecz, triumfując 25:15.

Na szczęście zimny prysznic, dość szybko podziałał na zespół Radomki. Kolejne dwie partie miejscowe zagrały, tak jak oczekują tego od nich kibice. W zasadzie od początku radomianki uzyskały przewagę, którą następnie powiększały.

Kluczowy okazał się czwarty set. W nim drużyna trenowana na co dzień przez Włocha Stefano Micoliego wypracowała kilkupunktową przewagę, ale ambitnie walczące rywalki w końcówce partii doprowadziły do wyrównania. W końcu w nowoczesnej hali kibice mieli prawo emocjonować się zaciętą walką, punkt za punkt. Kilka piłek setowych miały nawet zawodniczki Stali, ale ostatecznie, to drużyna Radomki triumfowała.

W trzeciej serii gier na radomianki czeka niewątpliwie najcięższe z dotychczasowych zadań, bo w poniedziałek 23 października zagrają w Rzeszowie z PGE Rysice, a więc jednym z kandydatów do medalu.