Mateusz Pietras
Mecz Hubert Hurkacz - Ugo Humbert
Mecz Hubert Hurkacz - Ugo Humbert PAP/EPA/ALI HAIDER
Rozstawiony z numerem trzecim Hubert Hurkacz (8. ATP) zagra z rozstawionym z numerem piątym Francuzem Ugo Humbertem (18. ATP) w ćwierćfinale turnieju Dubai Duty free Tennis Championships 2024 (ranga 500). Bilans bezpośrednich starć przemawia za ''Hubim'', który wygrał trzy pojedynki, a tylko raz został pokonany. Porażka nastąpiła nie tak dawno w Marsylii, gdzie uległ w półfinale. W przypadku dzisiejszego triumfu Polak wyrówna najlepszy wynik. Dwa lata temu zaszedł, aż do półfinału. Z kolei rok temu odpadł w 1/4 finału. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Trzeci francusko-polski pojedynek w sezonie. Dla kogo zwycięski?

Ósmy tenisista globu Hubert Hurkacz podejmie zawodnika sklasyfikowanego na osiemnastym miejscu w światowym rankingu ATP Ugo Humberta. Dla Polaka i Francuza będzie to piąty bezpośredni mecz w karierze, a już trzeci w tym sezonie. Zwycięsko z poprzedniego spotkania wyszedł mniej utytułowany rywal, który zarazem pozbawił Polka walki o tytuł w Marsylii (ranga 250). Dla 27-letniego Wrocławianina to szósty występ w tej imprezie. Zmierza po jedenaste zwycięstwo w szesnastym meczu.
20:2229.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 3:6

Niestety Polaka opuściło podanie, przez co Humbert wykorzystał okazję i wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

20:2129.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 3:5

Niestety Polak nie dał rady przechylić szalę na własną korzyść pomimo dwóch break pointów.

20:0729.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 3:4

Drugi gem z rzędu wygrany przez Polaka ''na sucho''. Jednak to wciąż niżej notowany tenisista ma przewagę przełamania.

20:0629.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 2:4

Bez wielkich emocji. Krótkie wymiany i triumf Francuza.

20:0329.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 2:3

Następny szybki gem na korcie w Dubaju. Tym razem w roli głównej wystąpił Polak nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele.

20:0229.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 1:3

Pewnie wygrany gem ''na sucho'' i Francuz utrzymuje własne podanie.

20:0029.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 1:1

Skutecznym gemem odpowiada Humbert i mamy remis.

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 1:2

Niestety ósmy tenisista po raz drugi w meczu stracił własne podanie. Czwarty break point został wykorzystany przez Humberta. Polak musi gonić.

19:5929.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10), 1:0

Pola dobrze rozpoczyna trzecią partię. Przegrał tylko jedną akcję.

19:2429.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:7 (8-10)

Przy stanie 5-4 Polak miał dwa podania na awans do półfinału. Jednak nastąpił zwrot akcji, w którym to górą okazał się Humbert. Polak nie wykorzystał trzech meczboli. Z kolei Francuz wygrał punkt przy pierwszej piłce setowej.

19:2229.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 6:6

Odpowiedź nie mogła być lepsza. Błyskawiczny gem i forhend, po którym piłka zostawiła ślad w samym narożniku. Triumf na ''sucho''. Tie-break rozstrzygnie drugą odsłonę.

19:1729.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 5:6

Przy stanie 30:30 Francuz skusił się na zagranie ''drop shotem''. Jednak Polak zdążył do piłki wygrywając akcję przy siatce. Jednak kolejne punkty padły łupem Humberta. Polak wyrzucił dość proste piłki.

19:1229.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 5:5

Przy stanie 15:30 dla rywala Hurkacz wygrał pozostałe punkty. Będziemy grać na przewagi.

19:0729.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 4:5

Dziewiąty gem drugiej partii również nie przyniósł przełamania. Polak będzie serwował na pozostanie w secie.

19:0629.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 4:4

Biało-Czerwony przetrwał trudne momenty i po raz kolejny doprowadził do remisu w drugiej odsłonie.

18:5729.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 3:4

Tym razem francuz wygrał podanie podczas własnego podania. Humbert często skracał wymiany, przez to Hurkacz musiał grać przy siatce.

18:5629.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 3:3

Wrocławianin powrócił do poziomu jaki prezentował w pierwszym secie. Zwyciężył ''na sucho''. Tym samym mamy remis w drugiej odsłonie.

18:5229.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 2:3

Hurkacz z przełamaniem powrotnym. Podczas jednej z akcji Polak popisał się doskonałą koordynacją ruchową oraz cierpliwością. - Wymianę zakończył ''winnerem''. Wykorzystał pierwszą okazję na pokonanie rywala przy własnym serwisie.

18:4529.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 1:3

Francuz wychodzi na prowadzenie. Ponownie prowadził 40:0 przy serwisie Polaka. Tym razem nie powiodła się pogoń. Uderzenie w siatkę zakończyło czwartego gema.

18:4129.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 1:2

Ugo Humbert podniósł poziom gry. Wolej oraz forhend odgrywa tutaj kluczową rolę. Jak na razie obyło się bez przełamań w drugim secie.

18:3529.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 1:1

Nie do  wiary! Polak obronił trzy break pointy, po czym wykorzystując kapitalne podanie wrócił do gema. Hurkacz zdobył pięć punktów z rzędu i wyrównał stan rywalizacji w drugim secie.  Od stanu 0:40 serwował jak natchniony, nie dając żadnych szans rywalowi.

18:3429.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3, 0:1

Pomimo trudów Francuz wygrał przy własnym podaniu. Polak wywalczył dwa punkty.

18:2729.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 6:3

Doskonały gem i set w wykonaniu Polaka. Drugi z trzech ''setboli'' został wykorzystany. Ponownie serwis nie zawiódł. Nie zabrakło udanej wizyty przy siatce. Set trwał trzydzieści sześć minut.

18:2529.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 5:3

Tym razem obyło się bez gry na przewagę. Jednak warto zwrócić uwagę na szybko odgrywane piłki w kierunku Francuza. Polak seruje na wygranie pierwszej odsłony.

18:2029.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 5:2

Gem wygrany ''na sucho''. Na ten moment Polak stracił jeden punkt przy własnym podaniu. Biało-Czerwonego dzieli jeden gem od seta. Teraz czas na serwis rywala.

18:1829.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 4:2

Francuz wytrzymał presję i dopisał na swoje konto drugi punkt. Hurkacz ponownie doprowadził do równowagi, lecz Hubert wyszedł obronną ręką.

18:1129.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 4:1

Następny pewny gem serwisowy Hurkacza. Polak stracił jeden punkt i jest tylko o dwa gemy od wygrania pierwszej partii.

18:0029.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 3:1

Przy stanie 0:15 dla rozstawionego z numerem trzecim trzy kolejne akcje padły łupem Francuza, który popisał się skutecznym podaniem, oraz forhendem po krosie. Jednak nie ustrzegł się błędów skutkujących pierwszą w tym meczu równowagą.  Determinacja oraz dobry return ''Hubiego'' przyczyniły się do dwóch szans na przełamanie. W obu przypadkach grał na stronę bekhendową leworęcznego przeciwnika. Trzeci break point okazał się tym ostatnim. gem trwał około 10 minut.

17:5829.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 2:1

Błyskawiczny gem w wykonaniu wrocławianina. Po raz kolejny wgrał ''na sucho''. Do tej pory zawodnicy spędzili raptem siedem minut.

17:5529.02.2024

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 1:1

Bardziej wyrównany gem. Przy stanie 30:30 Polak dwukrotnie wyrzucił piłkę z końcową linię. Francuz nie raz udowodnił, że także słynie z efektywnego podania.