Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To jest naprawdę nowoczesna biblioteka!

Redakcja
Stanisław Gałęzia, dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Radomskiej bardzo się cieszy z tego podwójnego sukcesu biblioteki
Stanisław Gałęzia, dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Radomskiej bardzo się cieszy z tego podwójnego sukcesu biblioteki Barbara Koś
Podwójny sukces Biblioteki Głównej Politechniki Radomskiej.

W maju 2010 roku Biblioteka Główna Politechniki Radomskiej zajęła I miejsce w rankingu 2010 "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" wśród bibliotek uczelni technicznych w Polsce. Ten sukces opisany został teraz na łamach ogólnopolskiego Kwartalnika Urzędu Patentowego.

- Zwycięstwo w rankingu zawdzięczamy temu, że Biblioteka Główna jako pierwsza w Polsce uruchomiła Elektroniczny Punkt Informacji Normalizacyjnej oraz Elektroniczny Punkt Informacji Patentowej - mówi Stanisław Gałęzia, dyrektor Biblioteki Głównej.

Elektroniczny Punkt Informacji Normalizacyjnej powstał dzięki przychylności Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który bezpłatnie darował uczelni zbiór Polskich Norm w wersji elektronicznej. Na miejscu można zapoznać się z normami opublikowanymi w języku oryginału, normami tłumaczonymi na język polski - Polską Normą oraz projektami norm.

Dzięki przychylności Prezesa Urzędu Patentowego RP Biblioteka uzyskała także bezpłatny dostęp do opisów patentowych.

W Bibliotece Głównej można wyszukiwać wszystkie przedmioty ochrony własności przemysłowej w tym między innymi, wynalazki, wzory użytkowe, znaki towarowe, wzory przemysłowe, wzory zdobnicze, oznaczenia geograficzne i topografie układów scalonych.

Biblioteka posiada Międzynarodowe Klasyfikacje Patentów, Międzynarodowe Klasyfikacje Wzorów Przemysłowych, Międzynarodowe Klasyfikacje
Elementów Obrazowych Znaków, Międzynarodowe Klasyfikacje Towarów i Usług, Biuletyny Urzędu Patentowego oraz Wiadomości Urzędu Patentowego w wersji tradycyjnej i elektronicznej ułatwiające z korzystania z opisów patentowych.

Punkt ułatwia dostęp do informacji o patentach udzielonych w Polsce na wynalazki od 1924 roku.

Z obu punktów korzystają pracownicy naukowi i studenci.

Biblioteka Główna Politechniki Radomskiej jest jedną z najbardziej nowoczesnych bibliotek naukowych w Polsce. Posiada ona 110 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i komputerowych baz danych. Do dyspozycji czytelników jest 265 miejsc w czytelniach. W Bibliotece zgromadzono ponad 170 tysięcy książek, 500 tytułów czasopism i 150 tysięcy zbiorów specjalnych.

Wyposażona jest w stanowisko multimedialne, które podłączone jest do najnowszej generacji telewizji cyfrowej. Posiada nowoczesny komputerowy system zabezpieczenia książek i czasopism przed kradzieżą.

Stanisław Gałęzia, dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Radomskiej:
- W rankingu biblioteki oceniane były na podstawie stosunku liczby zbiorów drukowanych do ogólnej liczby studentów, liczby miejsc w czytelniach w stosunku do ogólnej liczby studentów, liczby stanowisk komputerowych w bibliotece w stosunku do ogólnej liczby studentów oraz stopnia informatyzacji biblioteki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie