Trwa modernizacja linii kolejowej z Radomia do Warszawy....

  Trwa modernizacja linii kolejowej z Radomia do Warszawy. Mieszkańcy gminy Chynów mają problem

  Janusz Petz

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W Sułkowicach przebudowywana jest linia, ale nie wszystkim mieszkańcom podoba się sposób prowadzenia prac budowlanych.
  1/6
  przejdź do galerii

  W Sułkowicach przebudowywana jest linia, ale nie wszystkim mieszkańcom podoba się sposób prowadzenia prac budowlanych. ©Archiwum prywatne

  10 marca wchodzi w życie nowy rozkład pociągów. Zmiany związane są z przebudową trasy z Radomia do Warszawy. Sposób prowadzenia inwestycji w niektórych miejscowościach budzi sprzeciw mieszkańców.
  W związku z rozpoczynającą się modernizacją linii numer 8, wszystkie pociągi relacji Warszawa - Radom - Warszawa będą kursować trasą objazdową przez Idzikowice i Drzewicę - bez postoju.

  - Liczba połączeń nie ulegnie zmianie - utrzymana zostanie dotychczasowa oferta opierająca się na sześć parach połączeń, cztery w relacji Kraków - Olsztyn - Kraków, oraz 2 w relacji Warszawa - Przemyśl - Warszawa - informuje Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity. Ta okrężna trasa wiąże się z dłuższą o kilkanaście minut jazdą pociągiem z Radomia do Warszawy.

  Pociągiem i autobusem


  Koleje mazowieckie informują, że na odcinku Strzyżyna - Radom ruch pociągów zostanie wstrzymany i zastąpiony przez komunikację autobusową. Będą kursowały autobusy zatrzymujące się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz autobusy przyspieszone, pomijające wybrane zatrzymania. Szczegółowy rozkład jazdy komunikacji autobusowej będzie znany w terminie późniejszym.

  W czasie robót na odcinku Czachówek Południowy - Warka odbywał się będzie jednotorowo. Na linii Radom Drzewica nastąpi wymiana sieci trakcyjnej. Tędy pobiegnie objazd dla linii nr 7 Warszawa - Dęblin oraz nr 8 Warszawa - Radom dla pociągów dalekobieżnych. Nie będą kursowały pociągi: relacji Radom - Przysucha, który obecnie wyjeżdża z Radomia o godzinie 8.45 i przyjeżdża do Przysuchy o 9.19, a także odjeżdżający z Przysuchy o 9.50 i dojeżdżający do Radomia o godzinie 10.23. Ma być za to wznowiony ruch pociągów regionalnych z Dęblina do Radomia. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na: www.mazowieckie.com.pl. Nowy rozkład ma obowiązywać do 8 czerwca.

  Emocje mieszkańców


  Tymczasem nie wszystkim mieszkańcom podobają się prace prowadzone przez spółkę kolejową. Protestują właściciele nieruchomości wzdłuż ulicy Dworcowej w Sułkowicach w gminie Chynów w powiecie grójeckim. Przylegają do terenu kolejowego linii Warszawa - Radom. Skarżą się, że są ignorowani przez kolejową spółkę. „Spółka kolejowa pracuje na swoim terenie wjeżdżając ciężkim sprzętem na nasze działki, przysyła geodetów, wytycza granice, nas nie informując w jakim celu, jaki ma być docelowy rezultat. Skontaktowanie się z kimś decyzyjnym, mimo naszych wielokrotnych prób jest niemożliwe” - piszą w liście do redakcji mieszkańcy.

  Twierdzą, że pomniejszono ich działki, choć przewidziane prawem procedury jeszcze nie rozpoczęły się. Na wysokości wybudowanych niedawno domów prawdopodobnie powstanie nowy peron, choć w miejscowości tej przestrzeń, która mogłaby być wykorzystana bez ingerencji w istniejącą już infrastrukturę (budynki, ogrodzenia, nasadzenia, kostka brukowa). Mieszkańcy mają też pretensje do władz gminy, że wydano im pozwolenia na budowę domów, gmina poprowadziła media ulicą Dworcową, choć można było spodziewać się, że będzie to teren przeznaczony na inwestycje kolejowe. Poprosiliśmy spółkę PKP PLK o wyjaśnienie kwestii podejmowanych przez mieszkańców Sułkowic. Czekamy na odpowiedź.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook Echo Dnia Grójec
  Pudzian Band i Diadem w Explosion. Zobacz zdjęcia!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo