MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa realizacja wielkiej inwestycji w Jasieńcu. Urząd Gminy zmieni się nie do poznania. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Trwa przebudowa Urzędu Gminy Jasieniec. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>
Trwa przebudowa Urzędu Gminy Jasieniec. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>Tadeusz Klocek
Realizacja wielkiej inwestycji w Jasieńcu idzie pełną parą. Na terenie Urzędu Gminy trwają intensywne prace. Remont przeszły już pomieszczenia administracyjne, została wyburzona ściana frontowa. Zobacz postępy zadania.

Trwa realizacja wielkiej inwestycji w Jasieńcu. Urząd Gminy zmieni się nie do poznania

Remont przeszły już pomieszczenia administracyjne, została wyburzona ściana frontowa. Przednia elewacja urzędu zyskuje wciąż nowy wygląd. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt.

W planach jest między innymi budowa wielofunkcyjnej bazy społeczno–kulturalnej, w tym przestrzennej, multimedialnej sali konferencyjnej przeznaczonej zarówno na potrzeby społeczności lokalnej (większe możliwości w zakresie prowadzenia różnego rodzaju zajęć i warsztatów kulturalno-edukacyjnych), jak również do organizacji wydarzeń o charakterze reprezentacyjnym, na przykład sesji Rady Gminy, ślubów udzielanych przez Urząd Stanu Cywilnego, szkoleń dla sadowników, czy spotkań z delegacjami/gośćmi odwiedzającymi gminę. Udogodnieniami dla mieszkańców będą również między innymi: przebudowane wejście do Urzędu oraz klatki schodowe, budowa windy, powstanie Biura Obsługi Mieszkańców. Dla gminy będzie oznaczało to nie tylko nadrobienie narastających latami braków infrastrukturalnych, lecz również godne wyjście naprzeciw dalszym planom rozwojowym.

Punktem wyjścia do podjęcia się realizacji tego zadania było pozyskanie znaczącej dotacji, w ramach Polskiego Ładu, w wysokości ponad 4,2 miliona złotych. Dodatkowo dzięki staraniom Referatu Rozwoju i Promocji Gminy i przemyślanemu zaplanowaniu kolejnych kroków związanych z wdrażaniem inwestycji, w ramach ogłoszonego przetargu zastosowany został tryb wyboru wykonawcy z opcją negocjacji ostatecznej kwoty przedsięwzięcia. Dzięki temu, w toku rozmów z firmą DARCO, udało się obniżyć zaproponowany wstępnie koszt inwestycji o 50 tysięcy złotych - wynosi on więc 5,1 miliona złotych brutto. Biorąc pod uwagę obecny, znaczący wzrost cen na materiały i usługi budowlane, jak również duże trudności ze znalezieniem wykonawców tego rodzaju zadań, jest to dla gminy bardzo korzystna oferta.

Po realizacji inwestycji zaplanowanej na lata 2022-2024 (2022-2023 wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę; 2023-2024 przebudowa obiektu), siedziby Urzędu Gminy Jasieniec, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminna Biblioteka Publiczna w Jasieńcu oraz Zakład Usług Komunalnych w Jasieńcu będą miały zapewnione odpowiednie dla mieszkańców i bieżących potrzeb warunki infrastrukturalne.

Zobacz postępy prac:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie