Trwają Młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Są medale radomian

/sid/
Dominik Witczak z ZTE Radom wywalczył srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które rozgrywane są w Radomiu Ł. Wójcik
Dwójka zawodników ZTE Radom wywalczyła medale

W Radomiu, na nowym stadionie, przy ul. Narutowicza rozpoczęły się 29. Młodzieżowe mistrzostwa Polski. To pierwsza, tej rangi impreza organizowana w Radomiu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Irena Szewińska, wielokrotna medalistka igrzysk olimpijskich, członki Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Marian Woronin, były znakomity sprinter oraz Jerzy Skucha, szef Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W pierwszym dniu zmagań, na podium stanęło dwoje przedstawicieli radomskiego klubu. Dominik Witczak, w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 18,16 metra zdobył srebrny medal. Zwyciężył Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław z nowym rekordem życiowym, 19,59 m. Karolina Jaroszek do ostatnich metrów walczyła o miejsce na podium w biegu na 100 metrów przez płotki. Ostatecznie, radomska płotkarka zdobyła brązowy medal, z czasem 14,33 sekundy. Zwyciężyła mistrzyni Polski seniorek, Urszula Bhebhe z AZS AWF Warszawa z czasem 14,02 sek. W niedzielę, drugi dzień zmagań lekkoatletów.