Trzech bokserów Broni Radom pojedzie na mistrzostwa Polski seniorów

/SzS/
Michał Cieślak (z prawej)
Michał Cieślak (z prawej) S. Szymczak
W Ząbkowicach Śląskich rozegrany został turniej z cyklu Grand Prix seniorów w boksie. Impreza była jednym z etapów eliminacji do mistrzostw Polski. Najlepszym za-wodnikiem, został radomianin, Michał Cieślak.

Do zawodów zgłosiło się prawie 190 bokserów z całej Pol-ski. Jak już pisaliśmy, w piątek bardzo dobry pojedynek stoczył Krystian Kopytowski (+ 91 kg). W drugiej rundzie znokautował Sebastiana Zacharskiego (Sztorm Szczecin). Doznał jednak kontuzji dłoni i zrezygnował z dalszego udziału w zawodach. Swoją walkę przegrał też Krzysztof Ogłoza z Mateuszem Gitnickim z Paco Lublin.
W wadze do 49 kg walczył Wojciech Peryt i wygrał z Arkadiuszem Lubomskim z Kontry Elbląg. W finale walczył z Damia-nem Jagodzińskim z Białegostoku i przegrał pojedynek 1:2. Mimo to Peryt pojedzie na mistrzostwa Polski.
Po raz kolejny zachwycił Michał Cieślak z Broni. Najpierw pokonał Włodzimierza Letra, aktualnego mistrza Polski senio-rów z PKB Poznań. W półfinale nie wyszedł do walki z Cieśla-kiem, Sebastian Rachut z Zagłębia Konin. Radomianin juz zapewnił sobie udział w mistrzostwach Polski, ale został i w finałowym pojedynku pokazał świetny boks wygrywając jednogłośnie z Bartłomiejem Krasuskim (Olimp Lublin). Ostatecznie Cieślaka wybrano najlepszym zawodnikiem tej edycji GP.

Obok Cieślaka i Peryta, na mistrzostwa pojedzie też Bartłomiej Łyżwa (49 kg), który zapewnił sobie udział już wcześniej.