Trzeci medal dla Startu Radom na Mistrzostwach Europy

/W.Ł./
Mariusz Sobczak (pierwszy od lewej) zdobył na mistrzo-stwach Europy w Walii srebrny medal w skoku w dal. Z prawej Alicja Fiodorow, która zdobyła dwa medale. W środku trener Jacek Szczygieł. Łukasz Wójcik
Mariusz Sobczak, zawodnik Startu Radom w swojej grupie schorzeń wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Europy sportowców niepełnosprawnych w skoku w dal.

Finał konkursu skoku w dal był pasjonujący, a podział medali ważył się do ostatnich skoków zawodników. Radomski sportowiec w wynikiem 5 metrów i 20 centymetrów zajął drugie miejsce. Lepszy od Mariusza Sobczaka okazał się tylko reprezentant Ukrainy Roman Pavlyk, który osiągnął 5,28 m. Trzecie miejsce zajął inny Polak, Marcin Mielczarek ze Startu Zduńska Wola w wynikiem 5,15 m.

Inny zawodnik Startu Mateusz Owczarek w swojej grupie schorzeń zajął szóste miejsce w finale skoku w dal wynikiem 4.95 m. Natomiast w finale 100 m. uplasował się na siódmej pozycji.

Mistrzostwa Europy, które rozgrywane są w Walii są bardzo udane dla radomian. Wcześniej Alicja Fiodorow została mistrzynią Europy w biegu na 400 m. i wicemistrzynią Starego Kontynentu w biegu na 100 m.