Trzecia liga: Ciekawy mecz Broni i derby regionu, Porażka Pilicy Białobrzegi

SzS
Dariusz Różański (z lewej) ma poważny problem przed meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Do gry wraca Wajih Bouchniba Albert Kaczmarzyk
W weekend rozegrana zostanie 32 kolejka trzeciej ligi łódzko - mazowieckiej. Mimo, że zespoły z regionu radomskiego już właściwie spadły z ligi, to emocji na pewno nie zabraknie. Już w piątek swój mecz rozegrała Pilica Białobrzegi i przegrała 0:2 ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim.

W niedzielę w Kozienicach dojdzie do derbów regionu radomskiego. Energia podejmie Oskara Przysucha. W takim meczu nikt nie odstawi nogi, bo tego typu mecze w regionie są prestiżowe. Obie drużyny zagrają osłabione. W Oskarze zabraknie Karola Kucharskiego, natomiast cały czas pod znakiem zapytania stoi występ dwóch defensorów, Mateusza Jaworskiego i Mariusza Moskwy. Z kolei w zespole z Kozienic już do końca rundy nie zagra Łukasz Szary. Oskar ma sześć punktów więcej od Energii, ale w niedzielę ciężko będzie wskazać faworyta.

Ciekawy mecz odbędzie się w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. Broń zagra z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Goście mają tylko dwa punkty straty do lidera, wciąż jeszcze duże szanse na awans do drugiej ligi. Lechia nie może sobie pozwolić na porażkę, a nawet na stratę punktów. Z kolei Broń tydzień temu zagrała świetny mecz z Pelikanem Łowicz, ale straciła gole w 87 i 90 minucie i ostatecznie przegrała 2:3.

- Sporo rozmawialiśmy o tamtym pojedynku i nie zawodnicy mam nadzieję wyciągną wnioski z błędów - mówi trener Broni, Dariusz Różański.

Szkoleniowiec radomian ma w pewnym sensie ból głowy, jak zestawić skład. Po pauzie za kartki wracają Wajih Bouchniba i Wiktor Kupiec, a do zdrowia wraca Damian Sałek. Czy jednak cała trójka wskoczy do podstawowego składu, kosztem innych którzy ostatnio spisują się nieźle, tego dowiemy się dopiero przed meczem.

Pilica Białobrzegi swój mecz ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim rozgrywała w piątek. Podopieczni trenera Mirosława Siary przegrali 0:2. Gole stracili w 62 i 88 minucie. Pierwszego gola zawalił bramkarz Daniel Malina. Od 37 minuty Pilica grała w 10 po tym jak czerwoną kartkę został ukarany obrońca Adrian Karasek (dwie żółte).

32 kolejka trzeciej ligi łódzko - mazowieckiej: Broń Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki (niedziela godz. 11), Energia Kozienice - Oskar Przysucha (niedziela godz. 11), Błękitni Raciąż -Sokół Aleksandrów Łódzki, Ner Poddębice - ŁKS Łódź, Polonia Warszawa - Start Otwock, Ursus Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Warta Działoszyn - Legia II Warszawa , Warta Sieradz - Pelikan Łowicz.