Trzecie miejsce radomskiego judoki w zawodach Pucharu Polski

/sid/
Maciej Puszczyński ze Startu Radom zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych w judo. Puszczyński startował w kategorii do 50 kg. archiwum
Maciej Puszczyński ze Startu Radom zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych w judo. Startował w kategorii do 50 kg.

Młodzi judocy walczyli w Skierniewicach. W stawce ponad 440 zawodniczek i zawodników z niemal 70 klubów z całego kraju nie zabrakło radomian. Najlepiej z grona judoków Startu wypadł Maciej Puszczyński. W kategorii do 50 kg, w drodze do półfinału pokonał Damiana Neskę z Kodokan Toruń i Patryka Ślusarskiego z AZS Gliwice i Mateusza Bugaja Judo Sensei Płock.

W półfinale uległ po dogrywce Konradowi Kołaczykowi z UKS Rydułtowy. W pojedynku decydującym o trzeciej pozycji podopieczny Andrzeja Falkiewicza pokonał Stanisława Tomaszewskiego z AKS Strzegom. W kategorii do 52 kg siódme miejsce wywalczyła kolejna przedstawicielka Startu, Marta Łukasiak.