Trzecie miejsce RCS Czarnych na Mazowszu i awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów

Michał Nowak
Juniorzy RCS Czarnych Radom zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach Mazowsza. W ataku (z prawej) Mateusz Laskowski. fot. facebook Zawkrze Mława
Juniorzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni wywalczyli brązowy medal mistrzostw Mazowsza i wywalczyli awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

W inauguracyjnym spotkaniu turnieju finałowego, który odbył się w Mławie, podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego ulegli MOS Wola Warszawa 0:3 w setach do 13, 13 i 19. Lepiej zaprezentowali się w drugim starciu, ale tutaj również musieli uznać wyższość rywali. Przegrali 1:3 z MKS MDK Warszawa (22:25, 25:20, 25:23, 25:22), choć po dwóch setach był remis 1:1. W ostatnim spotkaniu radomianie rywalizowali o trzecie miejsce ze stołecznym Metrem i wygrali 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:15). Mecz był bardzo emocjonujący.

- Zespół zasłużył na ogromne słowa pochwały. Warszawskie ekipy od lat stanową silną konkurencję. Poza tym w ostatnim czasie nie brakowało nam kłopotów zdrowotnych. Trapią nas kontuzje i choroby. Mimo wszystkich przeciwności siatkarze wykazali ogromną determinację i zaangażowanie. Po tym właśnie poznaje się prawdziwą drużynę. Tym bardziej trzecie miejsce i awans do etapu ogólnopolskiego należy traktować jako sukces - mówi Andrzej Sitkowski, trener RCS Czarnych.
Tytuł mistrzów Mazowsza zdobył MOS Wola. Drugi był zespół MKS MDK.

RCS Czarni zagrali w turnieju finałowym mistrzostw Mazowsza w składzie: Dominik Bagniuk, Sebastian Pałgan, Jakub Rybicki, Jan Czubiński, Bartłomiej Wójcik, Krystian Kozłowski, Jakub Osiński, Kacper Wasilewski, Mateusz Laskowski, Kacper Kędra, Miłosz Kaczmarczyk, Anatol Lejko, Kamil Harabin i Adam Leszczyński.