Trzy medale lekkoatletów RLTL ZTE Radom na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach

Martin Nowak
Lekkoatleci RLTL ZTE Radom w Suwałkach zdobyli trzy medale.
Trzy medale z mistrzostw Polski do lat 23 przywieźli lekkoatleci RLTL ZTE Radom. Dwa (srebrny i brązowy) zdobył Mateusz Kaczor, a jeden złoty Paulina Waśniewska.

W pierwszym dniu Młodzieżowych Mistrzostw Polski, lekkoatleta RLTL ZTE Radom, Mateusz Kaczor stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Podopieczny trenera Leszka Trzosa specjalizuje się w biegach długich. Zawodnik przez ostatni tydzień przygotowywał się do zawodów na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Szkoleniowiec odpowiednio zadbał o optymalne warunki treningu dla swojego podopiecznego, co przyniosło efekty w Suwałkach.

Mateusz Kaczor zakończył bieg na 3000 metrów z przeszkodami z czasem 9:21.48, co dało mu trzecią pozycję. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy występ Kaczora w tej konkurencji. Zawodnik RLTL ZTE Radom do drugiego kilometra biegu był nawet na prowadzeniu, ale ostatecznie dwóch zawodników go wyprzedziło. Byli to jednak zawodnicy od lat trenujący regularnie biegi z przeszkodami. Zwyciężył Mateusz Kaczmarek z Floty Gdynia z czasem 9:11.76, a drugi był Patryk Błaszczyk z Jantar Ustka z wynikiem 9:16.60.

Jeszcze lepiej Kaczor spisał się drugiego dnia zmagań w biegu płaskim na 5000 metrów. Pobił swój rekord życiowy i z czasem 14:46.20 zajął drugą lokatę, tuż za Grzegorzem Ebelem z MLKS Baszta Bytów, który osiągnął rezultat 14:44.82. Podium uzupełnił Kamil Karbowiak z LZS KL Kotwica Brzeg.

Złoty medal w biegu na 800 metrów kobiet zdobyła Paulina Waśniewska, która zwyciężyła z wynikiem 2.11.08 i wyprzedziła Natalię Gulczyńską (MKL Szczecin 2:11.98) i Martynę Galant (OŚ AZS Poznań, 2:13.35).

Ponadto dwie zawodniczki RLTL ZTE Radom, Kamila Drabik i Alicja Wiernicka wzięły udział w biegu na 400 metrów przez płotki. Drabik była piąta z czasem 62.77, a Wiernicka siódma z wynikiem 63.73. Wygrała Justyna Saganiak z UKS 55 Łódź (59.71).

W mistrzostwach kraju do lat 23 w Suwałkach startowało niemal 400 zawodników urodzonych w latach 1995, 1996 i 1997.